Robert: Znowu jesteśmy mocni

Polski kierowca niemieckiego teamu BMW Sauber Robert Kubica oświadczył w sobotę, że jego zespół Formuły 1 powróci do swych najlepszych dni. Kubica wystartuje z trzeciego miejsca w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Europy.

Kubica, który zajmował coraz niższe lokaty w wyścigach Formuły 1 od czasu zwycięstwa w GP Kanady, w czerwcu, powiedział, że jego team będzie coraz silniejszym rywalem dla prowadzących Ferrari i McLarena.

Reklama

Kubica wyraźnie cieszył się z jazdy na nowym, liczącym 5,42 km, torze wokół portu w Walencji. "To dobra zabawa. Kwalifikacje były pomyślne dla mnie i zespołu po kilku pechowych wyścigach. Samochód utrzymywał niezłe tempo, tak jak dawniej, choć straciliśmy trochę czasu do Ferrari i McLarena. Jedynie w drugim wyścigu kwalifikacyjnym spadło kilka kropel deszczu, przy 10. wirażu, ale nie miało to wpływu na mnie ani na prowadzenie bolidu. Myślę, że jesteśmy w dobrej formie, znowu mocni. Niepokoi mnie jedynie przyczeponość w kilku miejscach toru i będziemy musieli uważnie przyglądać się oponom" - powiedział 23 -letni Polak.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: robert | Robert Kubica

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama