Niepokojące wiadomości. Początek sezonu F1 bez Kubicy?

Według niepotwierdzonych informacji, Robert Kubica (Lotus-Renault) nie będzie gotowy do startów w Formule 1 od początku sezonu 2012. Takie doniesienia pojawiły się we francuskich i niemieckich mediach.

Romain Grosjean, tegoroczny zwycięzca serii GP2, jest bardzo blisko zatrudnienia w stajni Lotus-Renault w sezonie 2012. Taką wiadomość podał niemiecki "Motosport - total". Ma to związek z faktem, iż szef zespołu Eric Boullier już wie, że Kubica nie będzie mógł powrócić do zespołu od pierwszych wyścigów nowego sezonu. Informację o tym, że stan zdrowia Polaka po dramatycznych wydarzeniach z lutego tego roku nie jest tak optymistyczny, jak przedstawiają lekarze, podała francuska telewizja TF1. Grosjean dystansuje się od tych doniesień.

Reklama

"Myślę, że jest za wcześnie, by cokolwiek powiedzieć. Robert jest kluczem do wszystkiego, a my życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia" - powiedział francuski kierowca.

Tymczasem w najbliższą niedzielę o godzinie 17 w radiowej "Trójce" Adam Małecki, gospodarz programu "Trzecia strona medalu", gościć będzie menedżera Roberta Kubicy - Daniele Morellego. Włoch ma odpowiedzieć na szereg pytań związanych ze stanem zdrowia kierowcy Lotus-Renault, a także przedstawić najbliższe plany Roberta.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Renault | Kubica wypadek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama