Nie mógłbym prosić o nic więcej

Kimi Raeikkoenen został królem Grand Prix Hiszpanii. Fin z zespołu Ferrari odniósł na torze Catalunya drugie zwycięstwo w tym sezonie Formuły 1, wcześniej wywalczając pole position. - Nie mógłbym prosić o nic więcej - powiedział Raeikkoenen, który zanotował też najszybsze okrążenie.

- Nie wystartowałem perfekcyjnie, ale to wystarczyło, aby utrzymać się na prowadzeniu. Podczas wyścigu mogłem jechać szybciej, ale nie było takiej potrzeby - stwierdził Raeikkoenen, który jest liderem klasyfikacji generalnej.

Reklama

- W niedzielę często na tor wyjeżdżał samochód bezpieczeństwa. To mogło mieć wpływ na wyniki wyścigu. Na szczęście dla mnie to był dobry dzień. Wszystko poszło po mojej myśli, a poza tym cieszę się, że z Heikkim wszystko w porządku - dodał Fin.

Kovalainen, jego rodak, miał groźnie wyglądający wypadek, gdy przy szybkości ponad 200 km/h wypadł z toru uderzając w barierę ochronną. Został zabrany do szpitala, ale komunikaty o jego zdrowiu są pomyślne.

Raeikkoenen przyznał, w zwycięstwie pomogło mu wywalczenie pole position. - Na tym torze bardzo trudno się wyprzedza, dlatego start jest bardzo ważny - powiedział.

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pole position

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje