Lopez: Kubica w tym sezonie raczej nie pojedzie

Gerard Lopez, właściciel teamu Lotus-Renault, wątpi w powrót Roberta Kubicy do zespołu jeszcze w tym roku. Luksemburczyk jest przekonany, że Kubica żałuje startu w feralnym rajdzie Ronde di Andora.

Robert Kubica, polski kierowca wyścigowy serii Formuły 1, po kilku operacjach przechodzi proces rehabilitacji. Do mediów dobiegają informacje o tym, że przebiega on bez żadnych komplikacji i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Jednak nikt nie potrafi nawet w przybliżeniu podać daty, kiedy Polak ewentualnie może poprowadzić bolid F1.

Reklama

Odpowiedzi na tak postawione pytanie unika również Gerard Lopez właściciel teamu Lotus-Renault. Biznesmen z Luksemburga uważa, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale o powrocie Roberta Kubicy jeszcze w tym sezonie kibice w Polsce i na świecie mogą raczej zapomnieć.

"Myślę, że będzie dobrze i mamy nadzieję zobaczyć go znów w bolidzie Formuły 1, choć nie sądzę, aby stało się to jeszcze w tym sezonie. Jestem przekonany, że żałuje startów w rajdach, ale w tej sytuacji jest to bez znaczenia. Teraz całym swym sercem skupia się na powrocie. Myślę, że wszystko przebiega dobrze. Oczywiście jest to dla niego trudna walka, ale jeśli ktokolwiek miałby powrócić, to właśnie on. Niestety, nie jest to pierwszy poważny wypadek dla Roberta. Wiemy o jego siłach mentalnych, ale musimy zobaczyć, jak dużo czasu zajmie pełna rekonwalescencja sił fizycznych" - powiedział Gerard Lopez.

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica | Renault

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama