Kilka dni niepewności Kubicy

Fernando Alonso ma od przyszłego sezonu wzmocnić zespół BMW Sauber. Dwukrotny mistrz świata zostanie partnerem Roberta Kubicy. Z zespołem pożegna się Nick Heidfeld.

"W sprawie ogłoszenia składu na sezon 2009 mogę powiedzieć tylko jedno: nie spieszy nam się. W końcu liczy się nie podjęcie szybkiej, lecz słusznej decyzji" - stwierdził jednak szef BMW Sauber Mario Theissen, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Reklama

Tymczasem, jak donosi dziennik sportowy "Marca", na który powołuje się polska gazeta, ogłoszenie składu BMW Sauber nastąpi już w najbliższy poniedziałek, po Grand Prix Włoch. Dzień wcześniej upływa termin, w jakim Alonso, obecnie Renault, ma odpowiedzieć BMW na złożoną przed miesiącem ofertę. Hiszpan jeszcze się waha, z nadzieją czekając na sygnał ze strony Ferrari. Sam nie wierzy jednak chyba w taki rozwój sytuacji, bo ustalił już warunki trzyletniego kontraktu z zespołem dowodzonym przez Theissena.

Podczas niedawnej wizyty w Polsce potwierdził też, że Kubica nadal będzie jeździł w barwach BMW Sauber. - Pewne jest tylko to, że Robert zostaje w BMW na kolejny rok - zdradził Alonso w Warszawie.

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata | BMW | Fernando Alonso | Sauber

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama