Formuła 1: Zespoły zarobiły ponad 600 mln dolarów

Zespoły startujące w mistrzostwa świata Formuły 1 w ubiegłym roku zarobiły na swoich występach 658 milionów dolarów. Kwota ta pochodzi z nagród i jest wyższa w stosunku do roku 2009 o 21 procent.

Przychody dla właścicieli Formuły 1 za ubiegły sezon wyniosły 296 milionów dolarów.

Reklama

To trzecia z rzędu podwyżka "kasy", jaką zgarniają zespoły w formie nagród za wyścigi z cyklu Grand Prix. W ubiegłym roku dodano do kalendarza F1 dwie imprezy, które napędziły dobrą koniunkturę, chodzi o GP Kanady i GP Korei Płd i to był decydujący czynnik wzrostu wypłat. Finansowa gratyfikacja dla zespołów wzrasta sukcesywnie od roku 2005, kiedy podpisano umowę sprzedaży Formuły 1 konsorcjum CVC Capital Partners. Jeżeli policzyć wszystkie wypłaty dla teamów, to od roku 2007 wzrosły one o 167 procent.

Aby nie było jednak tak różowo należy odnotować, że w roku 2010 Formuła 1 odniosła także straty. Za rok 2010 sięgnęły one 660 milionów dolarów. Nie przeszkodziło to jednak w podwyżkach, jakie zafundowali sobie czołowi zarządzający F1. Zarobki najważniejszych osób z 80-letnim Bernie Ecclestonem na czele wzrosły o 21 procent do 7,9 mln dolarów.

Dowiedz się więcej na temat: zespoły

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje