Button pewnie zmierza po tytuł

Jenson Button w klasyfikacji najszybszych kierowców świata uzyskał przewagę, której na półmetku sezonu nie miał prawie nikt. Tytuł już prawie jest w jego kieszeni. Czy to możliwe, by go stracił? - Raczej nie, chociaż... - zastanawia się Mark Webber, który stara się go gonić.

Button wygrał sześć z ośmiu tegorocznych wyścigów. Nad drugim w stawce Rubensem Barrichello ma 23 punkty przewagi. Po piętach starają się im deptać kierowcy Red Bull Racing, w tym Mark Webber.

Reklama

W felietonie dla BBC australijski kierowca napisał: - Walka o mistrzostwo świata nie jest łatwa. Nie sądzę, by Jenson zaczął przegrywać. Jest niesamowicie konsekwentny podczas każdego przejazdu. W zasadzie nie popełnia błędów. Prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 23 punktów, a to oznacza, że nawet gdyby w kilku wyścigach nie zdobył punktów, nadal mógłby być na czele.Jeśli w tym układzie straci mistrzostwo, to tylko w przypadku, gdy zawali jego zespół.

W klasyfikacji konstruktorów sytuacja jest niewiele mniej klarowna. Brawn GP prowadzi z dużą przewagą (30 punktów), choć Webber twierdzi, że w tym przypadku sprawa tytułu jeszcze nie jest przesądzona.

Z kolei o zbliżającym się wyścigu o Grand Prix Niemiec Australijczyk napisał: - Spodziewam się zaciętej walki. Mamy dobry samochód. Nastały dla Red Bulla ekscytujące czasy.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jenson Button

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama