Briatore odejdzie z Renault

Włoch Flavio Briatore, szef francuskiego teamu Renault, ogłosił, że zamierza pożegnać się z Formułą 1 w ciągu najbliższych dwóch lat.

"Lubię wygrywać z Ferrari, ale kiedy mój team nie zwycięża, to oczywiście kibicuję Ferrari, w końcu jestem Włochem. Ale nie myślę, że mógłbym pracować w zespole z Maranello, szczególnie, że w ciągu dwóch lat zamierzam zakończyć pracę w Formule 1" - powiedział Briatore zapytany przez dziennikarzy o możliwość zmiany zespołu.

Reklama

Szef ekipy Renault nie podał przyczyn planowanego odejścia, ale nie kryje zadowolenia z planów obniżenia kosztów przyjętego w piątek przez zespoły Formuły 1 oraz zmian technologicznych wchodzących w życie od nowego sezonu: wprowadzenia systemu odzyskiwania energii kinetycznej KERS, ograniczenie rozwiązań aerodynamicznych oraz powrót do opon typu slick.

"Mamy ogromny kryzys finansowy na świecie i nie można udawać, że się go nie dostrzega. Poza tym w wyścigu technologicznym podzieliliśmy się na bogaczy i biedaków, którzy zostali daleko w tyle. Ograniczenie wydatków i nowe przepisy sprawią, że Formuła 1 będzie bardziej wyrównana i atrakcyjna, a przede wszystkim bardziej ludzka" - dodał Briatore.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: briatore

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje