Boullier: Renault raczej nie wygra z Mercedes GP

Trzy eliminacje przed zakończeniem mistrzostw świata Formuły 1 w klasyfikacji konstruktorów trwa walka o czwarte miejsce. Do tego miejsca aspiruje niemiecki Mercedes GP i francuski Renault. Na razie lepszy jest zespół z Niemiec i wiele wskazuje, że tak zostanie do końca.

Szef francuskiego zespołu Renault Eric Boullier powątpiewa w możliwość wyprzedzenia w klasyfikacji konstruktorów niemieckiego Mercedes GP. Renault trzy wyścigi przed zakończeniem tegorocznego sezonu zajmuje 5. miejsce ze stratą 43 punktów do Mercedes GP.

Reklama

"Mamy ogromny szacunek dla Mercedesa. To ekipa, która była już mistrzem świata konstruktorów. Niemiecka stajnia ma bardzo dobrą drugą połowę sezonu zważywszy na swoje możliwości. Będzie bardzo ciężko wyprzedzić ich w klasyfikacji generalnej, ale to jest F1 i wszystko może się zdarzyć" - powiedział dla "Autosport" Eric Boullier, szef zespołu, w którym ściga się Robert Kubica.

Boullier uważa, że nawet jeśli jego zespół przegra rywalizację z Mercedes GP, to może ten sezon uznać za bardzo udany.

"Nawet, jeżeli nie wyprzedzimy Mercedesa w klasyfikacji konstruktorów, to możemy ten sezon uznać za bardzo udany. Po marazmie, jaki prezentowaliśmy dwanaście miesięcy temu, teraz jesteśmy zespołem, który znacząco poprawił swoją pozycję w stawce F1" - powiedział dla "Autosport.com" Eric Boullier.

Dowiedz się więcej na temat: Mercedes | mercedes gp

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje