Alonso nie kalkuluje przed GP Brazylii

Fernando Alonso z teamu Ferrari już podczas Grand Prix Brazylii może po raz trzeci w karierze zdobyć tytuł mistrza świata Formuły 1. Hiszpan przekonuje jednak, że nie kalkuluje i aby zdobyć trofeum, on i jego team muszą w ostatnich startach osiągnąć perfekcję.

- Okrążenie jest krótkie, więc różnice czasowe między bolidami będą mniejsze niż zwykle. Najdrobniejszy błąd może mieć więc ogromne znaczenie. Jedna czy dwie dziesiąte sekundy to kilka aut przed albo za tobą. Dlatego musimy być perfekcyjni - przestrzegał hiszpański kierowca wskazując stopień trudności toru Interlagos.

Reklama

Dwie eliminacje przed końcem tegorocznej Grand Prix szanse na mistrzostwo świata ma aż pięciu kierowców. 42 punkty do liderującego w klasyfikacji generalnej Alonso traci piaty Jenson Button z McLarena. - Teoretycznie pięciu ma jeszcze szanse, ale Button jest w najtrudniejszej sytuacji, bo trudno wyobrazić sobie, że żaden z czterech pierwszych zawodników nie zdobędzie punktów - przyznaje Alonso.

11 punktów przewagi Hiszpana nad Markiem Webberem oznacza, że gdyby w Brazylii znów stanął na najwyższym stopniu podium, to tytuł mistrza świata dałoby mu piąte miejsce Australijczyka. Dystans między nimi wzrósłby wówczas do 26 punktów, a zwycięstwo w wyścigu jest warte 25. Nad drugim z najgroźniejszych rywali - Lewisem Hamiltonem, 29-letni Hiszpan ma przewagę 21 punktów, więc jego triumf na Interlagos przekreśla szanse Anglika na mistrzostwo, podobnie jak Sebastiana Vettela, który traci już 25 pkt.

Tor Interlagos pod Sao Paulo dwukrotnie okazał się już dla niego szczęśliwy. - Mam wspaniałe wspomnienia z Interlagos. To właśnie tam zdobyłem moje dwa tytuły w 2005 i 2006 roku. Zawsze, gdy jestem w Sao Paulo czuję się wyjątkowo - przekonywał Hiszpan.

- Nie chcę myśleć o swoich szansach na zapewnienie sobie tytułu już w Brazylii. Teoretycznie jest to możliwe, ale takie kalkulacje nie są dla mnie. Potraktujemy najbliższe Grand Prix tak, jak poprzednie. Skoncentrujemy się na tym, co mamy do wykonania i będziemy twardo stąpać po ziemi. Powtórzę to jeszcze raz: ma matematykę będzie czas przed ostatnim wyścigiem w Abu Dhabi - powiedział Alonso.

INTERIA.PL/AFP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje