• 6 .SC Freiburg (44 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (42 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (41 pkt.)

Wielka klapa zespołu Polaka

Łukasz Piszczek nie pomógł berlińczykom w wyjazdowym meczu 26. kolejki Bundesligi i jego Hertha przegrała w Cottbus z ostatnią w tabeli Energie 1:2.

Polak wyszedł w podstawowym składzie, a w 78. minucie został zmieniony. W protokole meczowym zapisał się także żółtą kartką. Bohaterem spotkania był Ervin Skela. 32-letni pomocnik wyrównał w 41. minucie strzałem z rzutu wolnego, a w 63. minucie skutecznie wykonał rzut karny, który dał gospodarzom trzy punkty.

Napastnik VfB Stuttgart Mario Gomez strzelił w środę dwa gole dla reprezentacji, ale w niedzielne popołudnie ani on, ani nikt inny na stadionie w Hannoverze nie trafił do siatki i gospodarze podzielili się punktami z mistrzami Niemiec. Dariusz Żuraw obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych Hannoveru.