• 6 .Hannover 96 (15 pkt.)
  • 7 .Eintracht Frankfurt (14 pkt.)
  • 8 .Borussia M' Gladbach (14 pkt.)

​SV Darmstadt 1898 - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-1 w Bundeslidze

Piłkarze SV Darmstadt 1898 już w niedzielę mogli zostać zdegradowani z Bundesligi, ale sprawili sensację i pokonali Schalke 04 Gelsenkirchen 2-1. Zwycięski gol padł w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie, gdy zostawiony bez krycia Mario Vranczić dostawił nogę do piłki po podaniu Marcela Hellera i wpakował futbolówkę do siatki z pięciu metrów.

Kwadrans przed końcem wyrównał Coke, który efektowną "główką" zakończył piękną akcję Schalke.

Zanosiło się na remis, a tymczasem w 3. minucie doliczonego czasu gry zwycięskiego gola zdobył dla miejscowych Jerome Gondorf. Gospodarze wykonywali rzut wolny z boku pola karnego, "główkował" Aytac Sulu, ale piłkę zablokował jeden z rywali. Odbiła się jednak tak, że trafiła pod nogi Gondorfa, który z bliska trafił do siatki.

Porażka w Darmstadt to kompromitacja Schalke.

Darmstadt odniosło piąte zwycięstwo w sezonie. Ma na koncie zaledwie 18 punktów i traci aż 14 punktów do Augsburga, który zajmuje miejsce barażowe. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

SV Darmstadt 1898 - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-1 (1-0)