• 6 .Hertha Berlin (49 pkt.)
  • 7 .SC Freiburg (48 pkt.)
  • 8 .Werder Brema (45 pkt.)

Sportfreunde Lotte - Borussia Dortmund 0-3 w ćwierćfinale Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund została ostatnim półfinalistą Pucharu Niemiec. Przedstawiciel Bundesligi w zaległym meczu ćwierćfinałowym wygrał ze Sportfreunde Lotte 3-0, które w roli gospodarza występowało w Osnabrück. 90 minut w barwach zwycięzców rozegrał Łukasz Piszczek.

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć 28 lutego, ale zostało przeniesione z powodu złych warunków atmosferycznych, nadmiernych opadów śniegu, które spowodowały, że murawa nie nadawała się do gry.

W pierwszej połowie występujący na poziomie trzeciej ligi piłkarze Sportfreunde Lotte stawili opór utytułowanemu rywalowi. Gospodarze nie dali sobie strzelić gola, a sami nie skupiali się tylko na obronie, ale czasami próbowali też zaatakować bramkę Borussii.

Podopieczni Thomasa Tuchela przycisnęli po przerwie. Swoją przewagę udokumentowali w 57. minucie. Ousmane Dembele przeprowadził rajd środkiem boiska, a następnie podał do wbiegającego w pole karne Christiana Pulisica, który strzałem między nogami pokonał Benedikta Fernandeza.

Goście na 2-0 podwyższyli w 66. minucie. Shinji Kagawa dośrodkował przed bramkę, głową głową zgrał Raphael Guerreiro, a piłkę uderzeniem z woleja w siatce umieścił Andre Schürrle.

Wynik pojedynku został ustalony w 83. minucie. Marcel Schmelzer przymierzył z rzutu wolnego z ponad 20 metrów, a piłka po rękach Fernandeza wpadła do siatki.

W końcówce na murawie pojawił się 17-letni Alexander Isak, młoda gwiazdka szwedzkiego futbolu, następca Zlatana Ibrahimovicia, który zadebiutował w barwach ekipy z Dortmundu.

W półfinale rywalem Borussii będzie Bayern Monachium, który broni trofeum.

Sportfreunde Lotte - Borussia Dortmund 0-3 (0-0)

Bramki: 0-1 Pulisic (57.), 0-2 Schürrle (66.), 0-3 Schmelzer (83.).