• 6 .TSG Hoffenheim (8 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (8 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (7 pkt.)

Sensacyjne zwycięstwo zespołu Polaka!

Energie Cottbus z Mariuszem Kukiełką na obronie sensacyjnie pokonało 1:0 Schalke 04 w jedynym piątkowym meczu 12. kolejki Bundesligi. To pierwsze zwycięstwo Energie w tegorocznych rozgrywkach.

Gola dla ostatniego zespołu w tabeli niemieckiej ligi strzelił tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Christian Bassila.

W pierwszej połowie obie drużyny miały okazje do objęcia prowadzenia, choć akcje piątego zespołu Bundesligi były groźniejsze. Po utracie gola faworyci mocniej zaatakowali, rzadko schodząc z połowy rywali. Ich gra przypominała jednak bicie głową w mur. W 67. minucie Jermaine Jones huknął z dystansu i wydawało się, że padnie wyrównanie, lecz zaskoczony Gerhard Tremmel miał szczęście i piłka odbiła się od poprzeczki.

Dowiedz się więcej na temat: zespoły