• 6 .RB Lipsk (10 pkt.)
  • 7 .Schalke 04 Gelsenkirchen (9 pkt.)
  • 8 .Hertha Berlin (8 pkt.)

Kontuzja Ribery'ego wyklucza go na miesiąc

Franck Ribery doznał kontuzji kostki w meczu Bundesligi i przez miesiąc będzie wyłączony z gry. To kolejna strata Bayernu Monachium, który musi sobie radzić już bez Arjena Robbena.

Zanim Francuz doznał urazu pomógł drużynie przerwać passę bez strzelenia gola w lidze, która datuje się od 20 sierpnia. W 63. minucie Ribery przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne i oddał strzał, który co prawda Daniel Haas, bramkarz TSG 1899 Hoffenheim zdołał sparować, ale wprost pod nogi Thomasa Muellera, a ten posłał piłkę do siatki.

Okazało się jednak, że Francuz przy uderzeniu skręcił prawy staw skokowy i musiał opuścić murawę. Po środowym badaniu rezonansem magnetycznym podano, że przerwa w grze potrwa około miesiąca.

- Miałem gorsze przeczucia - powiedział słysząc tę wiadomość Louis van Gaal, trener Bayernu - To szczęście w nieszczęściu. Teraz musimy zrobić wszystko, by dobrze go wyleczyć - dodał.

Jeśli rehabilitacja będzie przebiegała prawidłowo, to Ribery wróci do zajęć z drużyną w drugiej połowie października.

Ostatecznie we wtorkowym meczu mistrz Niemiec wygrał w Hoffenheim 2-1, a trzy punkty zapewnił Bawarczykom Daniel van Buyten w doliczonym czasie gry.