• 6 .Hertha Berlin (49 pkt.)
  • 7 .SC Freiburg (48 pkt.)
  • 8 .Werder Brema (45 pkt.)

Cztery gole Bayernu, Ribery spłaca kontrakt

Bayern Monachium efektownie pokonał Werder Brema 4:1 i zapewnił sobie awans do półfinału Pucharu Ligi. We wcześniejszym meczu gol Halila Altintopa przesądził o zwycięstwie Schalke 04 z Karlsruher 1:0.

Bohaterem Bayernu był Franck Ribery. Francuz pozyskany za 25 mln euro z Olympique Marsylia już w pierwszym meczu o prawdziwą stawkę zaczął spłacać swój gigantyczny kontrakt. Dzisiaj strzelił dwa gole - w 35. i 54. minucie, asystował też przy golu Hamita Altintopa.

Werder zaskakująco wyszedł na prowadzenie w 9. minucie po golu Tima Borowskiego, ale później piłkarze z Monachium potwierdzili, że to oni są głównymi faworytami tego sezonu.

Podczas wcześniejszego meczu 24-letni napastnik Schalke Halil Altintop pokonał bramkarza beniaminka Bundesligi w 35. minucie strzałem z prawej strony boiska.

Zespół Mirko Slomki we wtorek zmierzy się z 1. FC Nurnberg, a Bayern w środę z mistrzem Niemiec VfB Stuttgart.

Ćwierćfinały Pucharu Ligi:

Werder Brema - Bayern Monachium 1:4 (1:3)

Bramki: Borowski (19.) - Schweinsteiger (24.), Hamit Altintop (27.), Ribery (35., 54.).

Schalke 04 - Karlsruher 1:0 (1:0)

Bramka - Halil Altintop (35.).

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Brema | Werder Brema | Bayern Monachium | Monachium | gole