• 6 .Schalke 04 Gelsenkirchen (9 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (8 pkt.)
  • 8 .Hertha Berlin (8 pkt.)

Bundesliga: Zwycięski gol Wałdocha. Bayer nowym liderem.

Piłkarze Schalke do ostatniej minuty meczu remisowali z VfB Stuttgart. W tym momencie rzut rożny wykonywał Andreas Moeller. Piłkę uderzeniem głową umieścił w bramce rywali Tomasz Wałdoch, dając zwycięstwo i trzy punkty ekipie Schalke.

Wcześniej prowadzenie dla miejscowych zdobył Radoslav Latal, ale goście wyrównali zaraz po przerwie, po strzale Ganei. Jednak od 58. minuty goście grali w osłabieniu, bo czerwony kartonik obejrzał Bułgar Krasimir Bałakow, który po raz drugi faulował rywala.

Po raz pierwszy od 23 września zwycięstwo w Bundeslidze odnieśli piłkarze TSV 1860 Monachium. Pokonali oni Hansę Rostock i wreszcie nieco odetchnęli.

Jednego z ligowych autsajderów, VfL Bochum, rozgromili piłkarze Freiburga. Wygrali oni aż 5:0.

Nowym liderem został Bayer Leverkusen. W meczu na szczycie 16. kolejki koledzy Adama Matyska pokonali Herthę Berlin 4:0 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.