• 6 .TSG Hoffenheim (8 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (8 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (7 pkt.)

Bundesliga: Wolfsburg i Juskowiak przerwali serię Kaiserslautern

VFL Wolfsburg pokonał na własnym boisku 1 FC Kaiserslautern 2:0 w 8. kolejce niemieckiej piłkarskiej ekstraklasy. Przerwana została więc zwycięska seria zespołu z Kaiserslautern, który po miał do tej pory na swoim koncie komplet zwycięstw.

Swój udział w wygranej zespołu z Wolfsburga miał Andrzej Juskowiak, zdobywając prowadzenie dla miejscowych w 14. minucie. Wynik meczu ustalił 8 minut przed końcem Greiner. Kaiserslautern zachowało wprawdzie prowadzenie w tabeli, ale do 2 punktów spadła przewaga nad drugim Bayerem, który wygrał 4:0 z VfB Stuttgart (trzy gole Elbera).

Swoje spotkanie wygrało Schalke (2:0 u siebie z Energie). W zespole z Gelsenkirchen 90 minut zaliczyli Tomaszowie Wałdoch i Hajto, a wśród gości 75 minut grał Kobylański.

Marcin Mięciel pojawił się w pierwszym składzie Borussii Monchengladbach w wyjazdowym meczu z Werderem. Niestety gości przegrali 0:1, ale były gracz Legii rozegrał całe spotkanie.