• 6 .Schalke 04 Gelsenkirchen (9 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (8 pkt.)
  • 8 .Hertha Berlin (8 pkt.)

Bundesliga: Stuttgart bliżej LM

Nowokreowany mistrz Niemiec nie zachwycił skutecznością w meczu 31. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium pokonał co prawda przed własną publicznością FC Kaiserslautern 1:0, ale nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Bawarczyków.

O drugie miejsce w tabeli, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów dzielnie walczy zespół VfB Stuttgart, który wygrał na wyjeździe z Hannover 96 2:1. Dwie bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Sean Dundee.

Główny konkurent Stuttgartu do tytułu wicemistrza Niemiec Borussia Dortmund straciła punkty, remisując na własnym stadionie z VfL Wolfsburg 2:2. Już w 16. minucie prowadzenie dla Borussii dał Lars Ricken i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Między 59. a 62. minuta kibice w Dortmundzie przeżyli szok. Thiam zaliczył dwa celne trafienia i zrobiło się 2:1 dla gości. W 67. minucie do remisu doprowadził Czech Tomas Rosicky.

Apetyt na Ligę Mistrzów ma też Hertha Berlin, ale dziś piłkarze ze stolicy nie popisali się w Bremie, przegrywając 2:4.

Bardzó zła staje się sytuacja FC Nurnberg, które zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Mimo dobrej gry przez 90 minut Jacka Krzynówka, Norynbergia przegrała u siebie z TSV 1860 Monachium 1:2. Już w 1.minucie Martin Driller dał prowadzenie gospodarzom, ale później pognębił ich Benjamin Lauth, strzelając dwie bramki. Całe spotkanie rozegrał w barwach Nurnberg Tomasz Kos.

Zobacz wyniki 31. kolejki Bundesligi

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Monachium | Niemiec | Bundesliga | stuttgart