Tomasz Adamek czy Chad Dawson?

Zwycięzca tej walki będzie miał prawo uważać siebie za najlepszego pięściarza wagi półciężkiej na świecie, nie przejmując się tym, jak wyglądają rankingi pozostałe rankingi - tak jest zgodna opinia przed sobotnią walką polskiego mistrza świata World Boxing Council Tomasza Adamka (31-0, 25 KO) oraz Chada Dawsona (23-0, 15 KO).

Przeczytajmy jak typują wynik tej walki amerykańscy dziennikarze:

Reklama

Bill McTrinder: Dawson może się pochwalić bardzo dobrym bilansem walk, jest niepokonany, a Tomek "Góral" Adamek jest jednym z najlepszych polskich bokserów w historii tego sportu. Jego styl przypomina legendarnych pięściarzy z dawnych lat, a kibice muszą być pod wrażeniem jego determinacji i woli zwycięstwa w pojedynkach z Briggsem. Dawson zasłużył na tę szansę, ale na ringu przyjdzie mu przekonać się na kogo się porwał. Adamek rozbije go potężnymi prawymi prostymi na korpus i skończy walkę efektownym nokautem - może lewym sierpowym? - około siódmej rundy. Adamek przez nokaut!

Jose Antonio Riviera: Wybieram dynamicznego Dawsona. Przystąpi do walki pełen motywacji, energii i wygra z mistrzem z Polski jednogłośnie na punkty.

Russ Greenspan: "Bad" Chad Dawson będzie autorem niespodzianki w walce, która szybko stanie się klasykiem. Kibice będą błagali obu pięściarzy o rewanż. Dawson wygrywa przez nokaut w 10 rundzie!

Brad Berkwitt: Adamek przez nokaut w siódmej rundzie.

Howard Reynolds: Zarówno dla Adamka jak Dawsona jest to najtrudniejsza walka w karierze. Na podstawie tylko bokserskich umiejętności powinienem typować zwycięstwo Dawsona, ale zaniepokoił mnie fakt zmiany w ostatniej chwili jego trenera. Przewiduję, że Dawson da się wciągnąć w bokserską wymianę ciosów i to się źle dla niego skończy. Wygra Adamek przez KO w szóstej rundzie.

Jason Tremble: Adamak jest znacznie lepszy, bardziej doświadczony. Wygra przez nokaut w czwartej rundzie.

Brian Wilbur: Dawson to znakomity młody pięściarz, ale chyba zabraknie mu doświadczenia. Za kilka lat uważam, że będzie w elicie tej kategorii wagowej, ale problem Dawsona polega na tym, że Adamek już tam jest. Polski pięściarz ma nie tylko serce do walki, ale także mistrzowską psychikę. Dawson do tej pory nie musiał radzić sobie z problemami jakie sprawi mu Adamek. Walka może się skończyć w następujący sposób - albo w końcowych rundach pełną kontrolą Adamka nad tym, co dzieje się na ringu, albo jego zwycięstwem przez nokaut.

Na zakończenie nasza przepowiednia. Wiele piszę się o niekonwencjonalnym, opartym na defensywie stylu Dawsona zapominając, że walczyć defensywnie można tylko wtedy, kiedy prowadzi się na kartach sędziowskich. I to nie zawsze, jak boleśnie przekonał się Oscar De La Hoya. Moim zdaniem Tomasz Adamek trafi rywala (liczę na lewe sierpowe) wystarczająco często i mocno przez pierwsze 4-5 rund, że Dawson nie będzie miał wyboru i będzie musiał przyjąć styl walki polskiego mistrza świata, co nie może się dla niego dobrze skończyć. Typ: Adamek przez KO w 9 rundzie.

Przemek Garczarczyk z Kissimmee

Dowiedz się więcej na temat: rankingi | Tomasz Adamek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama