GP w boksie: Michał Łoniewski najlepszy

Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) został uznany najlepszym zawodnikiem 2. Grand Prix PZB w Elblągu, turnieju eliminacji mistrzostw Polski seniorów w boksie. Na starcie stanęło 54 zawodników reprezentujących 21 klubów z siedmiu Okręgowych Związków Sportowych.

W trzydniowym turnieju publiczność mogła oglądać pięściarzy w dziewięciu kategoriach wagowych, bez wagi 49 kg, w której zabrakło uczestników.

Przez pierwsze dwa dni walki stały na przeciętnym poziomie. Więcej było bijatyki niż technicznego boksu. Jednak finały mogły przypaść do gustu licznie zebranej publiczności.

Takie pojedynki, jak w wadze 60 kg Michał Chudecki (PKB Poznań) - Andrzej Liczyk (Hetman Białystok), w wadze 64 kg Michał Syrowatka (Hetman Białystok) - Marcin Łęgowski (Ósemka Chojnice), a w szczególności w wadze 75 kg Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) - Adam Kośmider (Tygrys Elbląg), mogły by być ozdobą finałów mistrzostw Polski.

Wyniki walk finałowych (zwycięzcy na pierwszym miejscu):

52 kg: Krystian Pawlikowski (PKB Poznań) - Daniel Żaboklicki (Legia Warszawa) 3:0

56: Krzysztof Rogowski (PKB Poznań) - Marek Jędrzejewski (PKB Poznań) walkower

60: Michał Chudecki (PKB Poznań) - Andrzej Liczyk (Hetman Białystok) 2:1

64: Michał Syrowatka (Hetman Białystok) - Marcin Łęgowski (Ósemka Chojnice) 3:0

69: Piotr Sielawa (Hetman Białystok) - Arkadiusz Godziuk (Ring Wolny Poznań) 3:0

75: Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) - Adam Kośmider (Tygrys Elbląg) 2:1

81: Damian Kośmider (Tygrys Elbląg) - Mateusz Górowski (Golden Team Nowy Sącz) walkower

91: Michał Gerlecki (PKB Poznań) - Saakyan Karen (Hetman Białystok) druga runda rsc

+91: Marcin Śnidko (Tygrys Elbląg) - Artur Wichrowski (Spartan Toruń) 3:0

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Michał Łoniewski (Kontra Elbląg). W klasyfikacji klubów zwyciężyła PKB Poznań - 77 pkt, przed Hetmanem Białystok - 54, Tygrysem Elbląg - 33, Kontrą Elbląg - 17, Legią Warszawa - 17 oraz Goldenem Team Nowy Sącz - 12.