"Diablo" Włodarczyk - od Krynicy przez Florydę do Tajlandii

Bokserski mistrz świata WBC w wadze junior ciężkiej Krzysztof "Diablo" Włodarczyk zamierza więcej czasu poświęcić rodzinie. W środę z synem Czarkiem wybiera się do Krynicy Górskiej, a w planach ma też rodzinny wyjazd do Tajlandii i USA.

- Do lipca robię sobie bokserską przerwę. Już w środę z synkiem Czarkiem oraz szwagrem Tomaszem Babilońskim (szef pięściarskiej grupy Babilon Promotion) jedziemy na kilka dni do Krynicy Górskiej. To będzie męski wyjazd, bowiem Tomek zabiera swego synka Oskara" - powiedział Włodarczyk, który w sobotę wywalczył wakujący pas federacji WBC. Na łódzkim ringu pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Włocha Giacobbe Fragomeniego.

Reklama

29-letni bokser z podwarszawskiego Piaseczna był już czempionem kategorii junior ciężkiej, ale innej organizacji - IBF. Po tytuł WBC mógł sięgnąć już rok wcześniej, ale jego pierwszy pojedynek z Fragomenim, w Rzymie, zakończył się remisem.

- Po sobotniej wygranej telefony moje i żony Małgorzaty bez przerwy dzwonią. Otrzymujemy też sporo sms-ów z gratulacjami. Niebawem wybieramy się na urlop - chcemy pokazać Czarkowi Disney Park w Orlando. Byliśmy w podobnym we Francji, a teraz celem jest Floryda - stwierdził 29-letni pięściarz.

"Diablo" Włodarczyk rezerwuje też bilety do... Azji. - Parę miesięcy temu byłem sam na Sri Lance, a teraz na kontynent azjatycki jadę z Gośką i Czarkiem. Prawdopodobnie tym razem będzie to Tajlandia - dodał bokser.

Na zawodowych ringach Włodarczyk rywalizuje od dziesięciu lat. Wygrał 43 walki, dwie przegrał, a jedną zremisował. Od początku profesjonalnej kariery jego menedżerem jest Andrzej Wasilewski.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje