Adamek gwiazdą wielkiej gali?

Pojawiła się olbrzymia szansa na to, by Polak Tomasz Adamek wystąpił na jednej gali z najlepszym, a w każdym razie jednym najsłynniejszych bokserów świata Floydem Mayweatherem Juniorem!

Ross Greenburg, prezydent HBO chce, by na tej samej gali, jednego wieczoru, 11 lipca wystąpili zarówno Tomasz Adamek (37-1, 25 KO) z Bernardem Hopkinsem (49-5, 32 KO), jak i uznawany za najlepszego pięściarza wszech wag, "Prety Boy" Floyd Mayweather Junior (39-0, 25 KO)! Dla Juniora ma to być powrót na ring!

Reklama

Czy HBO zorganizuje fanom imprezę, jakiej długo nie zapomną, zależy jednak nie tylko od szefa HBO Sports (to najpotężniejsza na świecie stacja pokazująca boks), ale także od wyników negocjacji z Mayweatherem jr.

Hopkins, Adamek, Mayweather i pieniądze

HBO od początku nie ukrywało zainteresowania Tomaszem Adamkiem, ale - jak wynika z uzyskanych przeze mnie informacji - data 11 lipca, zaproponowana wstępnie przez HBO (odpowiadała zarówno Adamkowi, jak i Hopkinsowi) stoi teraz pod znakiem zapytania. Mayweather nie chce brać udziału w walce transmitowanej w systemie pay-per-view (płacisz za imprezę, którą chcesz oglądnąć), a właśnie tak miała być pokazana gala na terenie USA.

Czego obawia się Junior? Na wypadek słabej sprzedaży gali, jego pozycja negocjacyjna w następnych walkach znacząco by osłabła. Dlatego słynny bokser naciska na to, aby transmisję przeprowadzono w szeroko dostępnej serii HBO World Championship Boxing. Przy czym żąda takich samych pieniędzy, jakby walczył na pay-per-view.

O jak wielką rozbieżność finansową chodzi? HBO było przygotowane wyłożyć na walkę Hopkins - Adamek nieco ponad trzy miliony dolarów, a "Pretty Boy" nie wychodzi na ring za sumę przynajmniej dwa razy większą. I to bez znaczenia, przeciwko komu walczy... Nic dziwnego, że negocjacje z ekipą Main Events zostały chwilowo wstrzymane.

Floyd Mayweather jr. zrobił sobie przerwę w karierze od grudnia 2007 r. Jest niepokonanym mistrz świata po znokautowaniu w 10. rundzie Ricky'ego Hattona. Teraz Junior podjął decyzję powrotu na ring.

Al Haymon, doradca "Pretty Boy'a", jest bardzo zainteresowany występem jego podopiecznego przeciwko nieznanemu jeszcze rywalowi na gali HBO w sobotę 11 lipca, uznając, że będzie to idealne przetarcie dla Floyd'a przed spodziewaną jesienną potyczką ze zwycięzcą walki Hatton - Manny Pacquiao.

I tu pojawia się problem. Ile potrzeba pieniędzy, by zorganizować takie dwie walki? Gdzie odbyłyby się te pojedynki, wiedząc, że w odróżnieniu od Adamka i Hopkinsa, Floyd woli walczyć w Las Vegas? Czy zainteresowanie Mayweatherem nie zmieni daty pojedynku Polaka z "Katem"? Dowiemy się za kilka tygodni, ale za każdym razem, kiedy nazwisko "Tomasz Adamek" pojawia się w takim kontekście, jak Floyd Mayweather jr, Golden Boy Promotions i HBO Sports wiadomo, że dla Polaka dzieje się bardzo dobrze...

Przemek Garczarczyk, USA, ASInfo

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 'Gwiazdy' | ring | Tomasz Adamek | HBO

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje