PZN obraduje nad raportem Komisji Dyscyplinarnej

W Krakowie rozpoczęły się obrady zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Ma on się zająć m.in. raportem specjalnej Komisji Dyscyplinarnej w sprawie Kornelii Marek, u której wykryto doping podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver.

"Kornelia Marek nie złożyła odwołania od decyzji Komisji Dyscyplinarnej" - poinformował PAP sekretarz generalny PZN Grzegorz Mikuła.

Reklama

Marek ma jednak jeszcze kilka dni na odwołanie się. Gdyby zawodniczka ostatecznie zdecydowała się na ten krok to - jak dodał Mikuła - po raz kolejny zarząd PZN zajmie się tą sprawą.

Ze względu na dużą ilość punktów piątkowych obrad (oprócz sprawy Marek m.in. przygotowania do Walnego Zjazdu PZN) posiedzenie zarządu skończy się późnym popołudniem lub wieczorem.

Specjalna Komisja Dyscyplinarna PZN, która miała wyjaśnić sprawę stosowania przez Marek dopingu na ZIO w Vancouver, zakończyła pracę 7 kwietnia. Uznała biegaczkę narciarską winną tego, że działając samodzielnie lub z inną, bliżej nieustaloną osobą, przyjęła niedozwoloną substancję, erytropoetynę.

Za przewinienie to wymierzyła zawodniczce karę zasadniczą w postaci dyskwalifikacji na okres dwóch lat.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Vancouver | PZN

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje