MŚ: Sikora tuż za podium! Król Ole!

Tomasz Sikora zajął 5. w sprincie na dystansie 10 km biathlonowych mistrzostw świata, które rozpoczęły się w sobotę we włoskiej Anterselvie. Złoty medal zdobył król biathlonu Norweg Ole Einar Bjoerndalen.

Bjoerndalen potwierdził, że jest bezkonkurencyjny na biathlonowych trasach. Norweg pomylił się raz na strzelnicy, a mimo to wyprzedził drugiego na mecie Czecha Michala Slesingra o niecałe pięć sekund. Slesingr zakończył sprint z czystym kontem.

Reklama

Brązowy medal wywalczył reprezentant Ukrainy Andrij Deryzemlia, który stracił do triumfatora 25 sekund.

Anterselva jest szczęśliwa dla Tomasza Sikory. 12 lat temu zawodnik Dynamitu Chorzów w tej włoskiej miejscowości zdobył złoty medal w biegu indywidualnym na dystansie 20 km.

W sobotnim sprincie lider polskiej reprezentacji jeden pocisk posłał obok celu (w pozycji leżącej) i ten błąd pozbawił Polaka medalu. Polak w "stójce" był bezbłędny. Na ostatniej rundzie Sikora dał z siebie wszystko, pokonał nawet Bjoerndalena w biegu, jednak nie pomogło to w wywalczeniu miejsca na podium.

Piąte miejsce w Anterselvie jest najlepszym wynikiem Sikory w tym sezonie. Polak ma bardzo dobrą pozycję wyjściową do niedzielnego biegu pościgowego.

Do biegu pościgowego zakwalifikowało się jeszcze dwóch Polaków. Wiesław Ziemianin, który w sprincie zajął 41. miejsce i Mirosław Kobus, który uplasował się na 55. pozycji.

Poza czołową "60" zawody zakończył Krzysztof Pływaczyk. Polak biegał aż cztery rundy karne i ostatecznie został sklasyfikowany na 62. miejscu.

Pierwsze zawody MŚ zakończyły się porażką Niemców. Żaden z biathlonistów naszych zachodnich sąsiadów nie znalazł się w pierwszej "10". Najlepszy z Niemców, którzy są potęgą w biathlonie, Alexander Wolf zajął 15. lokatę.

Wyniki, sprint 10 km mężczyzn:

1. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) - 26.18,8 (1 karna runda)

2. Michal Slesingr (Czechy) - 4,8 (0)

3. Andrij Deryzemlia (Ukraina) - 25,8 (0)

4. Bjoern Ferry (Szwecja) - 34,4 (1)

5. Tomasz Sikora (Polska) - 39,2 (1)

6. Mattias Nilsson (Szwecja) - 40,4 (0)

7. Emil Svendsen (Norwegia) - 48,0 (2)

8. Raphael Poiree (Francja) - 50,1 (1)

9. Rene Laurent Vuillermoz (Włochy) - 53,7 (2)

10. Matthias Simmen (Szwajcar) - 56,5 (3)

..

41. Wiesław Ziemianin (Polska) - 2.18,5 (0)

55. Mirosław Kobus (Polska) - 3.11,6 (1)

62. Krzysztof Pływaczyk (Polska) - 3.33,6 (4)

Klasyfikacja generalna PŚ

Dowiedz się więcej na temat: Norweg | złoty | Anterselva | złoty medal | Tomasz Sikora | medal | bjoerndalen | podium | król | sikora

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje