Primera Division: Atletico Madryt - Real Madryt 1-2

Sobota, 27 kwietnia 2013 (21:53)
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2013 (22:32)
Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Trzy dni po klęsce 1-4 z Borussią Dortmund w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał 2-1 Atletico w wielkich derbach stolicy. W zespole "Królewskich" zabrakło kontuzjowanego Cristiana Ronalda.

Zdjęcie

Angel Di Maria cieszy się ze zdobycia bramki dla Realu /AFP
Angel Di Maria cieszy się ze zdobycia bramki dla Realu
/AFP

Między zespołami z Madrytu toczy się walka o drugie miejsce w tabeli Primera Division. Prowadzi z ogromną przewagą FC Barcelona. Choć teoretycznie sprawa mistrzowskiego tytułu wciąż jest nierozstrzygnięta.

Derby stolicy rozpoczęły się lepiej dla Atletico, które już w czwartej minucie objęło prowadzenie po golu głową Radamela Falcao.

"Królewscy" odpowiedzieli szybko, choć pomógł im w tym Juanfran, który nieszczęśliwie skierował piłkę do własnej bramki. Piłkarz Atletico dotknął piłkę po mocnym dośrodkowaniu Angela Di Marii i zmylił własnego bramkarza.

W 57. minucie piłkarze Atletico przeprowadzili dobrą akcję, ale Gabi nie trafił czysto w piłkę i zmarnował okazję bramkową.

Sześć minut później to Real cieszył się z prowadzenia. Karim Benzema zagrał prostopadle do Di Marii, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Thibauta Courtoisa.

Real po raz 10. z rzędu wygrał derby stolicy Hiszpanii. Atletico nie wygrało z Realem ani razu od początku XXI wieku. 25 ostatnich pojedynków kończyło się remisami lub zwycięstwem "Królewskich".

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek hiszpańskiej ekstraklasy Real Madryt jest drugi w tabeli i traci 11 punktów do Barcelony, a o sześć wyprzedza Atletico.

We wtorek Real zagra u siebie rewanżowy mecz półfinałowy Ligi Mistrzów z Borussią.

Atletico Madryt - Real Madryt 1-2. Raport meczowy

Primera Division: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Artykuł pochodzi z kategorii: Barcelona - Real