Zwyciestwo Raiders, komplet punktów Janikowskiego!

W ostatnim przedsezonowym meczu towarzyskim drużyna Oakland Raiders, w której to występuje jedyny Polak w NFL Sebastian Janikowski, pokonała mocną ekipę Green Bay Packers 24-13 (10-7, 7-3, 7-0, 0-3).

Ostatni już sparing drużyna Raiders rozegrała przy wyjątkowo niskiej frekwencji. Powodem byla na pewno pora meczu. O 18-tej w piątek przed długim weekendem korki wokół stadionu Network Associate Coliseum mogą zniechęcić nawet najbardziej zagorzałych fanów futbolu. Mimo że przeciwnikiem Raiders był nie byle kto, tylko trzykrotny zdobywca Superbowl, chluba stanu Wisconsin, ekipa Green Bay Packers, to na stadionie zasiadło tylko niespełna 39 000 widzów.

W 7. minucie wyjściowa atakująca jedenastka Raiders pokazała wielką klasę. Runningback Tyron Wheatley kapitalnie przejął podanie Gannona i po sprytnym przedryblowaniu kilku obrońców Packers przebiegł z piłką 49 jardów, zdobywając touchdown. Janikowski dołożył soczystym uderzeniem punkt dodatkowy i Raiders objęli prowadzenie 7-0.

Kibice jeszcze bili brawo za efektowne zagranie Srebrno-Czarnych, gdy obrońca Raiders Eric Allen nie upilnował Bradforda, który błyskawicznie, efektownym, 87-jardowym rajdem wyrównał.

Pod koniec pierwszej kwarty Janikowski z 37 jardow kapitalnym uderzeniem wrecz idealnie trafił między słupki, wyprowadzając ekipę Jeźdźców na 10-7.

Natychmiast po tym Sebastian wznawiał grę z 30-tego jarda. Tylko uśmiechnął się, jak zawodnicy Packers podnieśli glowy do góry, gdyż mogli oglądać w powietrzu lecącą bombę, ktorą Janikowski przekopał całe boisko.

Druga kwarta to szturm Raiders, po ktorym Terry Kirby zdobył przyłożenie. Niezawodny Janikowski dołożył ekstra punkt i po 7-minutowym ataku Raiders prowadzili 17-7.

Goście z Wisconsin fieldgoalem z 24 jardów zdobyli 3 punkty, ale to wszystko na co do przerwy pozwolili im defensorzy Raiders.

Mocnym uderzeniem i to w dosłownym tego słowa znaczeniu Sebastian Janikowski wznowil grę po przerwie. Pewnym kopem przelobował cale boisko.

Jeźdźcy podwyższyli w trzeciej kwarcie prowadzenie na 24-10, po czym skoncentrowali się na obronie wyniku. Obrońcy Raiders nie popełnili żadnych błędów. Packers co prawda zmniejszyli rozmiary porażki na 24-13, ale walczący jak lwy koledzy Janikowskiego byli tego dnia poza zasięgiem rywali.

Trener Jon Gruden po meczu powiedziaL: - Pokazaliśmy trochę dobrego futbolu. W końcówce chodziło nam o to, aby nie narazić naszych graczy na kontuzje, stąd nie było w ostatniej kwarcie jakichś fajerwerków ofensywnych

Sebastian Janikowski po meczu pędził niczym błyskawica do samochodu. - Dzisiaj bardzo krótko, ponieważ mam gości z Florydy - uprzedził.

- Jak ocenisz swój ostatni sparring? Zdobyłeś komplet 6 punktów. - W pierwszej połowie wykopy mogłyby być jeszcze lepsze, ale w drugiej czułem się znakomicie, bawiłem się świetnie - powiedział nasz jedynak w NFL i popędił o sportowego Mercedesa

Z pięiu rozegranych spotkań towarzyskich Srebrno-Czarni wygrali 3, doznali 2 porażek, ale mimo to uważani są za jednego z głównych faworytów do zdobycia Superbowl. Raiders za tydzień oficjalnie rozpoczną sezon zasadniczy wyjazdowym bardzo trudnym meczem z Kansas City Chiefs.