Zwycięstwo Islanders, porażka Flames

Zespół Mariusza Czerkawskiego New York Islanders pokonał we własnej hali Montreal Canadiens 3:1 w meczu ligi hokeja na lodzie NHL.

Polak na lodzie przebywał ponad 16 minut i oddał w tym czasie dwa strzały na bramkę, żaden nie przyniósł jednak powodzenia.

Gole dla "Wyspiarzy" zdobyli natomiast Oleg Kwasza, Mark Parrish i Jaosn Blake. Honorowe trafienie dla byłego zespołu Czerkawskiego uzyskał przy stanie 0:1 Andreas Dackell.

Islanders w meczach z Canadiens nie przegrali od pięciu spotkań, cztery wygrywając, a jedno remisując. W dziewięciu rozegranych w tym sezonie meczach w Uniondale "Wyspiarze" wygrali siedem razy.

Calgary Flames, w którym występuje Krzysztof Oliwa, przegrał w Nashville z Predators 1:4. Polak na lodzie przebywał krótko, niespełna cztery minuty, zdołał jednak oddać jeden strzał, a także dostać jedną, pięciominutową karę. Oliwa już po niespełna dwóch minutach meczu pobił się z Jimem McKenzie w efekcie czego obaj powędrowali na ławkę kar.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Flames, którzy w 7. minucie meczu objęli prowadzenie po strzale Lydmana. Tuż przed końcem pierwszej tercji wyrównał jednak Zidlicky, a później trafiali jeszcze Orszagh, Legwand i Hall. Predators wygrali szósty z siedmiu ostatnich meczów przeciwko Flames w Nashville.

Philadelphia Fyers zwyciężyli Vancouver Canucks 4:3. Zdobywcą decydującego gola był Simon Gagne, w 1.47 min dodatkowego czasu gry. Goście doprowadzili do dogrywki na 7,2 sekundy przed końcem trzeciej tercji, kiedy to wyrównującą bramkę uzyskał Tod Bertuzzi.

Podczas meczu doszło do awarii systemu elektrycznego i gra została przerwana w 16. minucie drugiej tercji. Zawodnicy udali się do szatni, a gdy usterka została usunięta - dokończyli drugą tercję i rozegrali od razu trzecią.

Wiceliderzy Atlantic division, hokeiści Devils pokonali Florida Panthers 3:1. Bramki dla drużyny z New Jersey zdobyli - Czech Patrik Eliasz, Brian Gonta i Jay Pandolfo, dla "Panter": Stephen Weiss. Wszystkie gole w tym meczu padły w drugiej tercji.