Zwycięstwo Diabłów

New Jersey Devils goszcząc w Kanadzie pokonali w meczu numer 3 półfinału Konferencji Wschodniej Toronto Maple Leafs 3:2 i objęli prowadzenie w konfrontacji 2:1.

Gola na wagę zwycięstwa dla obrońców Pucharu Stanley`a zdobył w siódmej minucie dogrywki Brian Rafalski. Rafalski asytował również przy bramce wyrównującej - na początku drugiej tercji celnym podaniem obsłużył Scotta Gomeza. Pierwszego gola dla zwycięzców zdobył Bobby Holik Toronto po zwycięstwie w pierwszych pięciu starciach tegorocznego play off przegrali po raz drugi z rzędu, choć Curtis Joseph obronił aż 42 strzały rywali.

Tymczasem po raz trzeci z rzędu Dallas Stars musieli uznać wyższość St Louis Blues. Gospodarze ograli Gwiazdy po dodakowym czasie gry 3:2, a zwycięską bramkę zdobył dopiero w 10 minucie drugiej dogrywki Cory Stillman i Blues prowadzą już 3:0. Tylko dwóm zespołom w historii NHL udało się wygrać serię best-off-seven playoff po wpadkach w trzech pierwszych starciach. W 1942 sztuka ta udałą się Toronto Maple Leafs, a 25 lat temu New York Islanders.