Zobacz śnieżną ekstremę!

To z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce. Już po raz piąty z rzędu w dniach 25-27 stycznia prawu grawitacji zaprzeczą najlepsi polscy i zagraniczni freeskiierzy. Zapraszamy do Zieleńca na The North Face Polish Freeskiing Open 2008 (TNF PFO 2008)!

Dla niewtajemniczonych krótka notka: freeskiing to niesamowicie widowiskowa, ekstremalna odmiana narciarstwa. Polega na skakaniu, wykręcaniu trików i ślizganiu się po rurkach. Podobnie jak snowboardowy freestyle, dzieli się na kilka konkurencji. Najpopularniejsze z nich to slopestyle (zjazd ze specjalnie przygotowanego parku naszpikowanego skoczniami i rurkami), big air (skoki z dużej skoczni), halfpipe (triki w śnieżnej rynnie) i jibbing (jazda po rurkach, ścianach i wszelkich innych przeszkodach).

Reklama

The North Face Polish Freeskiing Open 2008 zapowiada się jako najbardziej prestiżowa impreza freeskiingowa nie tylko w naszym kraju, ale także w tej części Europy. Nic więc dziwnego, że uznawana jest za Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.

W ubiegłym roku ewolucje zaprezentowało 70 zawodników, nie zabrakło też dziewczyn. Wiele wskazuje, że obsada tegorocznych zawodów będzie jeszcze lepsza, konstrukcje budowane przez organizatorów na stoku bardziej imponujące, a poziom trików wyższy.

W ostatni weekend stycznia bajkowo położony Zieleniec stanie się celem podróży nie tylko dla śmiałków, którzy próbują swoich sił w tej magicznej odmianie białego szaleństwa. Ich oczywiście nęci możliwość spróbowania swoich sił w najlepiej przygotowanym snowparku w sezonie, ale nie trzeba być freeskiierem, żeby obejrzeć najtrudniejsze triki podczas finałów Big Air czy widowiskowych nocnych sesji na railach, a później świetnie bawić się na after party.

INTERIA.PL/Informacja prasowa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje