"Złoto" w skicrossie dla Michaela Schmida

Szwajcar Michael Schmid, który z wykształcenia jest robotnikiem budowlanym zdobył w Whistler złoty medal olimpijski w rozegranym po raz pierwszy w historii igrzysk skicrossie.

Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Matt, a trzecie Norweg Audun Groenvold.

Reklama

W wyścigu finałowym Szwajcar objął prowadzenie tuż po starcie, szybko uzyskał nad trójką rywali bezpieczną przewagę i niezagrożony dojechał do mety. W trakcie przejazdu ani razu nie miał bezpośredniego kontaktu z pozostałymi uczestnikami wyścigu finałowego.

Największym pechowcem wyścigu finałowego był Christopher Del Bosco, uważany za głównego kandydata do złotego medalu. Kanadyjczyk spóźnił się na starcie i o brązowy medal musiał walczyć z Norwegiem Audunem Groenvoldem. Po jednym ze skoków nie ustał na nartach, przewrócił się, doznał kontuzji nogi i przejazdu nie ukończył.

Zdobywca złotego medalu w tegorocznym sezonie prezentuje bardzo dobrą formę; jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

26-letni zawodnik na nartach zaczął jeździć jako 6-letni chłopiec. Narciarstwem dowolnym zainteresował się w 1994 roku oglądając igrzyska w Lillehammer, gdzie jego rodak Andreas Schonbachler zdobył złoty medal.

Od początku kariery sportowej Schmid jest zawodnikiem klubu SC Frutigen w małej miejscowości o tej samej nazwie, gdzie na stałe mieszka.

Z wykształcenia Schmid jest robotnikiem budowlanym, ale w zawodzie nigdy nie pracował. Interesuje się wszystkimi dyscyplinami sportu, lubi podróżować.

Wyniki rywalizacji mężczyzn w skicrossie:

Finał A:

1. Michael Schmid (Szwajcaria)

2. Andreas Matt (Austria)

3. Audun Groenvold (Norwegia)

4. Christopher Del Bosco (Kanada) - nie ukończył przejazdu

Finał B:

5. Enak Gavaggio (Francja)

6. Davey Barr (Kanada)

7. Scott Kneller (Australia)

8. Filip Flisar (Słowenia)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: złoty | złoty medal | Michael | medal | złoto | złoto

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama