Złoto dla Kanady. Bilodeau najlepszy na muldach

Kanadyjczyk Alexandre Bilodeau zdobył olimpijskie złoto w jeździe po muldach. To pierwszy złoty medal wywalczony przez zawodnika gospodarzy igrzysk w Vancouver.

Drugie miejsce zajął Australijczyk Dale Begg-Smith, a trzecie Amerykanin Byron Wilson. Prowadzący po pierwszym przejeździe Francuz Guilbaut Colas, drugi miał zdecydowanie słabszy i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Reklama

Alexandre Bilodeau, zdobywca Pucharu Świata w jeździe po muldach w sezonie 2008/2009, po pierwszej serii był na drugiej pozycji z minimalną stratą do Colasa. Sporym zaskoczeniem było czwarte miejsce mistrza olimpijskiego z Turynu (2006) Australijczyka Dale Begga-Smitha, który był uważany za głównego pretendenta do złotego medalu.

Begg-Smith na początku kariery reprezentował barwy Kanady, w której się urodził. Dopiero na dwa lata przed igrzyskami w Turynie, w 2004 roku, wyjechał do Australii, przyjął obywatelstwo i we Włoszech reprezentował już barwy nowej ojczyzny. Kanadyjczycy pamiętają mu to do dzisiaj.

22-letni Alexandre Bilodeau w jeździe po muldach specjalizuje się od siedmiu lat. W igrzyskach olimpijskich startuje po raz drugi, cztery lata temu w Turynie zajął 11. miejsce.

Wyniki jazdy po muldach mężczyzn:

1. Alexandre Bilodeau (Kanada) 26,75 pkt

2. Dale Begg-Smith (Australia) 26,58

3. Bryon Wilson (USA) 26,08

4. Vincent Marquis (Kanada) 25,88

5. Pierre-Alexandre Rousseau (Kanada) 25,83

6. Guilbaut Colas (Francja) 25,74

7. Shoh Endoh (Japonia) 25,38

8. Jesper Bjoernlund (Szwecja) 25,12

9. Nobuyuki Nishi (Japonia) 25,11

10.Aleksander Smyszlajew (Rosja) 24,38

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kanada | złoto | złoto

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje