Ziółkowski piąty w Belem

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań), jedyny polski lekkoatleta, który wystartował w mityngu Grand Prix IAAF w brazylijskiej miejscowości Belem, zajął piąte miejsce wynikiem 74,52 m w konkursie rzutu młotem.

Na bardzo wysokim poziomie stał trójskok mężczyzn. Aż czterech zawodników przekroczyło 17 metrów: Portugalczyk Nelson Evora - 17,66 (najdalsza w tym roku odległość na świecie) oraz Kubańczycy David Giralt - 17,50, Yoandri Betanzos - 17,38 i Alexis Copello - 17,30.

Reklama

Niespełna 23-letni Daniel Bailey z wyspiarskiego państwa na Morzu Karaibskim Antigui i Barbudy jako pierwszy w tym sezonie na świecie przebiegł 100 m w czasie poniżej 10 sekund. Mimo przeciwnego wiatru (0,3 m/s) uzyskał 9,99. To jego rekord życiowy.

Jamajczyk Isa Phillips wynikiem 48,36 wygrał bieg na 400 m przez płotki, LaVerne Jones z amerykańskich Wysp Dziewiczych zwyciężyła na 200 m w 22,49, zaś reprezentantka USA Brittney Reese skoczyła w dal 7,06. To także najlepsze w tym roku na świecie rezultaty.

Wyniki mityngu Grand Prix IAAF w Belem:

MĘŻCZYŹNI

100 m (wiatr -0,3 m/s)

1. Daniel Bailey (Antigua) 9,99

2. Michael Rodgers (USA) 10,01

3. Rae Monzavous Edwards (USA) 10,11

200 m - pierwsza seria

1. Marvin Anderson (Jamajka) 20,15

2. Michael Rodgers (USA) 20,24

3. Brendan Christian (Antigua) 20,26

200 m - druga seria

1. Rae Monzavous Edwards (USA) 20,17

2. Ainsley Waugh (Jamajka) 20,22

3. Emmanuel Callander (Trynidad) 20,40

800 m

1. Fabiano Pecanha (Brazylia) 1.44,63

2. Davide Kleberson (Brazylia) 1.44,65

3. Reuben Bett (Kenia) 1.44,79

10 000 m

1. Robert Sigei Kipngetich 28.21,25

2. Josphat Bett Kipkoech 28.21,51

3. Kennedy Kimutai (wszyscy Kenia) 28.22,54

110 m ppł

1. Ryan Wilson (USA) 13,48

2. Joel Brown (USA) 13,52

3. Richard Phillips (Jamajka) 13,53

400 m ppł

1. Isa Phillips (Jamajka) 48,36

2. LaRon Bennett (USA) 49,29

3. Mahau Sugimachi (Brazylia) 50,04

wzwyż

1. Jesse Williams (USA) 2,33

2. Jessé Farias De Lima (Brazylia) 2,31

3. Andra Manson (USA) 2,25

trójskok

1. Nelson Evora (Portugalia) 17,66

2. David Giralt (Kuba) 17,50

3. Yoandri Betanzos (Kuba) 17,38

młot

1. Primoz Kozmus (Słowacja) 79,90

2. Dilshod Nazarov (Tadżykistan) 78,47

3. Marco Lingua (Włochy) 76,57

4. Andras Haklits (Chorwacja) 75,42

5. Szymon Ziółkowski (Polska) 74,52

KOBIETY

100 m

1. LaVerne Jones (Wyspy Dziewicze USA) 11,18

2. Rachelle Smith (USA) 11,30

3. Gloria Asumnu (USA) 11,31

200 m (wiatr -0,7 m/s)

1. LaVerne Jones 22,49

2. Kelly-Ann Baptiste (Trynidad i Tobago) 22,60

3. Cydonie Mothersill (Kajmany) 22,79

400 m

1. Bobby-Gaye Wilkins (Jamajka) 50,91

2. Aliann Pompey (Gujana) 51,09

3. Debbie Dunn (USA) 51,13

400 m ppł

1. Sheena Tosta (USA) 55,19

2. Josanne Lucas (Trynidad i Tobago) 55,24

3. Lucimar Teodoro (Brazylia) 55,84

w dal

1. Brittney Reese (USA) 7,06

2. Keila Costa (Brazylia) 6,72

3. Maurren Maggi (Brazylia) 6,59

tyczka

1. Fabiana Murer (Brazylia) 4,40

2. Kelsey Hendry (Kanada) 4,30

. Becky Holliday (USA) 4,30

kula

1. Valerie Vili (Nowa Zelandia) 20,25

2. Natalia Michniewicz (Białoruś) 19,89

3. Misleydis Gonzalez (Kuba) 19,79

dysk

1. Yarelis Barrios (Kuba) 62,05

2. Yarisley Collado (Kuba) 61,65

3. Nicoleta Grasu (Rumunia) 60,50

oszczep

1. Osleidys Menendez (Kuba) 62,24

2. Yanet Cruz (Kuba) 60,66

3. Alessandra Resende (Brazylia) 58,65

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix | IAAF | jones | szymon | Jamajka | Kuba | ziółkowski | Brazylia | USA

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje