Zepter Idea Śląsk Wrocław - Ulker Stambuł 79:69

Punkty: Zepter: Zieliński 18, Adomaitis 15, Tomczyk 14, Wójcik 10, Jamison 9, Kościuk 9, Miglinieks 2, Avlijas 2 Ulker: Erdenay 20, Goljovic 17, Handlogten 15, Lollis 6, Yildirim 6, Gonlum 3, Acik 1, Sarica 1

Zepter już na początku spotkania potwierdził, że trzy ostatnie wygrane nie były dziełem przypadku. Od razu podopieczni Andreja Urlepa świetnie bronili (bardzo dobry początek w wykonaniu Harolda Jamisona) i szybko uzyskali wyraźna przewagę. W 4. minucie prowadzili już 11:3, ale doświadczeni Turcy cztery minuty później remisowali 13:13. W tym fragmencie polski zespół nieco się rozluźnił. Mimo to Zepter wygrał tę kwartę 21:19, chociaż dobrze grał Haluk Yildirim.

Kapitalną dyspozycję w drugiej kwarcie pokazał Litwin Dainius Adomaitis, który do przerwy notował już 15 punktów, ale w 20. minucie miał na koncie trzy faule. Dzięki jego akcjom wrocławianie wyraźnie prowadzili - 33:25 i 48:35 w ostatniej minucie tej kwarty. Próbowali dwójkowymi akcjami rozbić defensywę Zeptera Quadre Lollis i Ben Handlogten, ale wrocławianie wyraźnie prowadzili do przerwy. Drugą kwartę wygrali 27:17.

W trzeciej kwarcie za faulującego Adomaitisa w piątce Zeptera pojawił się Dominik Tomczyk.

Po trafieniu Adama Wójcika wrocławianie prowadzili już w 21. minucie 50:36, najwyżej w meczu. Za moment jednak Wójcik zaliczył, niestety, trzeci faul.

Mimo tego, że Zepter miał początkowo problemy ze zdobywaniem punktów w tej kwarcie, później Zieliński, Wójcik i Kościuk znajdowali drogę do kosza rywali. W 27. minucie po akcji skutecznego Zielińskiego Zepter prowadził 58:48 i utrzymywał korzystną różnicę punktową. Tę kwartę wrocławianie ponownie wygrali. Tym razem 18:17.

Z pewną obawą oglądaliśmy ostatnią odsłonę tego spotkania, pamiętając, że czwarte kwarty nie są zbyt mocną stroną mistrzów Polski. I tym razem było podobnie, chociaż ich w dalszym ciągu bardzo mocna defensywa sprawiała wielkie problemy rywalom. Ulker nie był więc w stanie odrabiać strat po niecelnych rzutach Zeptera.

Zepter grał w ofensywie na tyle dobrze, że po niecelnych rzutach ponawiał akcje. Dwie z nich zasługiwały na najwyższe uznanie. Najpierw Rajmonds Miglinieks podał na wsad z powietrza do Zielińskiego, a później w tempo, także do Zielińskiego, dogrywał Awlijas, a reprezentacyjny obrońca także wsadem zdobył kolejne punkty dla Zeptera.

W końcówce, dzięki wyraźnej przewadze, mógł pojawić się na parkiecie 17-letni wychowanek Zeptera, Artur Bajer.

Spory udział w sukcesie Zeptera miał wspomniany już Harold Jamison, który zanotował aż 10 zbiórek. Zresztą wrocławianie zdominowali walkę pod tablicami, wygrywając ją aż 39:25. Zanotowali w tym aż 13 zbiórek w ataku!

W ostatniej kwarcie wrocławianie przegrali 13:16.

I kwarta (21:19)

1 min. - szybkie pierwsza akcja Zeptera i 2 razy za 2 punkty Adomaitis

2 min. - za 3 trafia Erdenay pierwsze punktu Ulkeru, w rewanżu Wójcik akcja 2+1

3 min. - znakomita gra w obronie wrocławian, 2 punkty Zielińskiego spod kosza

4 min. - przechwyt i kontra Jamisona - czas dla Ulkeru przy stanie 11:3. Po przerwie Jamison nie trafia 2 rzutów wolnych

5 min. - celny rzut Erdenaya za 2, ale trafia też Adomaitis (6 pkt.)

6 min. - 3 punkty z rzędu dla Ulkera zdobywa Handlogten; tym razem czas dla trenera Urlepa przy stanie 13:8

7 min. - kolejne nieudane akcje Zeptera, Ulker punkty z rzutów wolnych

8 min. - za 3 trafia Yilidrim i remis po 13, po kolejnych akcjach 16:15 dla Zeptera

9 min. - pierwszy celny rzut z dystansu Tomczyka; w odpowiedzi Erdenay za 2

10 min. - kontra Ulkera - 6 punkt Yildirima, ostatnie punkty pierwszej kwarty zdobywa Maciej Zieliński (21:19)

II kwarta (27:17)

11 min. - dobra akcja Zeptera w obronie, Tomczyk 2 punkty z rzutów wolnych, podobnie jak Erdenay

12 min. - długie akcje Zeptera i za 3 Kościuk

13 min. - znakomita dobitka po własnym niecelnym rzucie Adam Wójcik, Tomczyk za 3

14 min. - kolejne dobre zagrania w obronie wrocławian, kontra zakończona punktami Kościuka; czas dla Ulkera (33:21)

15 min. - Goljovic dwukrotnie za 2, pierwsze punkty Ulkeru po dłuższym okresie niemocy

16 min. - Kosciuk punkty nad Lollisem, jednak w kolejnej akcji kontuzja i wchodzi Miglinieks

17 min. - kolejne punkty Goljovica (7), w odpowiedzi Tomczyk za 2 (39:29)

18 min. - dobre dwójkowe akcje Lollis - Handlogten, Zepter w odpowiedzi dogrania pod kosz

19 min. - kolejne punkty Adomaitisa z dwutaktu, kolejna akcja i ponownie Adomaitis z faulem

20 min. - 3 przewinienie Adomaitisa, Sarica raz celnie z osobistych. Ostatnie rzuty Zeptera i Ulkera niecelne (48:36)

III kwarta (18:17)

21 min. - pierwsza akcja drugiej połowy i Wójcik trafia celnie za 2

22 min. - za 2 pkt. Erdenay, problemy Zeptera z akcjami w ataku

23 min. - Handlogten 1 rzut osobisty, nieudana akcja w ataku Miglinieksa. Dobra gra w obronie Jamisona

24 min. - Zieliński 2 punkty po zbiórce w ataku, i ponownie kapitan Zeptera po kontrze

25 min. - Lollis 2 rzuty wolne, Erdenay za 3 (54:44)

26 min. - kolejne punkty Handlogtena (8) z szybkiej kontry, dla Zeptera trafia Tomczyk (14)

27 min. - 2 osobiste Erdenaya, Zieliński po długiej akcji Zeptera również trafia

28 min. - 3 punkty Wójcika, po kolejnych nieudanych akcjach z obu stron Goljovic za 2

29 min. - Kościuk kolejny cleny rzut za 2 (9 pkt.), w kolejnej akcji Handlogten 2 punkty i dodatkowy osobisty

30 min. - Zieliński za 3 w ostatniej akcji 3 kwarty (66:53)

IV kwarta

31 min. - Jamison dobitka rzutu Wójcika, w kolejnej akcji 4 faul Adomaitisa, który opuszcza parkiet; Goljovic dwukrotnie celnie za 1 punkt

32 min. - Avlijas pierwsze punkty w meczu, gracze Ulkeru niecelnie

33 min. - Handlogten dwukrotnie celnie z rzutów wolnych, potem kolejna akcja tego gracza za 2

34 min. - niecelne akcje wrocławian, na szczęscie turcy również nieskutecznie

35 min. - po kolejnych nieudanych akcjach czas dla drużyny Ulkeru (70:59)

36 min. - fenomenalna akcja w ataku Miglineks - Zieliński i wsad tego ostatniego. Lollis 2 celne osobiste

37 min. - znakomite zbiórki wrocławian w ataku po własnych niecelnych akcjach, 2 punkty Jamison

38 min. - Zieliński kolejny wsad, "trójka" Golijovica ale ponownie trafia Jamison (79:64)

39 min. - utrzymująca się przewaga Zeptera, cala hala świętuje pierwsze zwycięstwo Zeptera na własnym parkiecie

40 min. - dwa punkty Erdenaya i trzy Goljovica zmniejszają rozmiary porażki

KONIEC MECZU

Dowiedz się więcej na temat: problemy | kościuk | idea | Śląsk | Stambuł | Wrocław | wójcik