Zepter Idea Śląsk Wrocław - Montepaschi Siena 82 : 72

Punkty: Zepter: Miglinieks 2, Zieliński 19, Wójcik 32, Marks 4, Adomaistis 2, Tomczyk 18, Kościuk 2, Avlijas 3 Montepaschi: Scarone 12, Gray 4, Gorenc 16, Chacig 26, Evans 4, Alberti 2, Rowan 8

Koszykarze Zeptera nie najlepiej rozpoczęli mecz z MDP Siena. Było to efektem zarówno słabej skuteczności w ataku, jak i postawy w obronie, gdzie wysocy zawodnicy mistrzów Polski nie potrafili znaleźć sposobu na grę środkowego Sieny Roberto Chiaciga.

Po trzech minutach Zepter przegrywał 1:7, a po następnych 180 sekundach tylko 9:11, ale jedyny w tym meczu center wrocławian Nowozelandczyk Sean Marks miał już na swoim koncie trzy faule (popełnione właśnie na Chiacigim). Kolejno pilnowaniem włoskiego środkowego zajmowali się - przeziębiony Adam Wójcik, potem Dominik Tomczyk, ale bez większych skutków.

Chiacig zdobył w pierwszej kwarcie połowę z 22 punktów rzuconych przez zespół Sieny, i rywale wrocławian zakończyli pierwszą kwartę z sześciopunktowym prowadzeniem. Początek drugiej części meczu nie wniósł zmian w grę wrocławian, którzy mieli problemy z twardą obroną gości (w 14 min Zepter przegrywał już 20:31).

Końcówka tej części meczu należała jednak do podopiecznych trenera Andrzeja Urlepa. "Obudzili się" niewidoczni do tej pory Maciej Zieliński i Adam Wójcik. W 18 minucie Siena prowadziła z Zepterem różnicą tylko trzech punktów (35:32). Faul ofensywny Scarone na łotewskim rozgrywającym Zeptera Miglinieksie, oraz dwa z rzędu faule Amerykanina Sylvestra Gray'a pozwoliły wrocławianom - po rzutach wolnych Wójcika i Zielińskiego - doprowadzić do remisu, a następnie pierwszego prowadzenia w spotkaniu 36:35.

Trzecia kwarta należała do gospodarzy i znakomicie dysponowanego w tej części meczu Adama Wójcika (14 punktów). Skrzydłowy Zeptera trzykrotnie trafił zza linii 6,25 m i skutecznie wykonywał rzuty wolne. Wrocławianie dwukrotnie uzyskali 10-punktowe prowadzenie (59:49, 62:52), ale Włosi zniwelowali ich prowadzenie akcjami Słoweńca Borisa Gorenca i Chiaciga. Zepter poniósł w tej kwarcie stratę, bo za pięć fauli - w podkoszowej walce ze środkowym Sieny - musiał opuścić parkiet Sean Marks. Od tej pory podopieczni trenera Andrzeja Urlepa musieli zdobywać punkty z rzutów z dystansu.

Na szczęście w znakomitej formie był nadal Wójcik, który trafił ponownie za trzy punkty w 38 minucie meczu wyprowadzając wrocławian na najwyższe prowadzenie 77:64. Zwycięstwo mistrzów Polski przypieczętował rzutami wolnymi Dominik Tomczyk, który w końcówce znakomicie radził sobie w obronie z włoskim środkowym.

I kwarta

1. min - Błąd 24 sekund Sieny

2. min - Punkty Chiaciga, po chwili trafia Gorenc.

3. min - Punkt z wolnego Miglinieksa

4. min - Trafia Wójcik, po drugiej stronie błąd kroków Chiaciga

5. min - Dwa niecelne wolne Wójcika. Dla odmiany wolne trafia Marks

6. min - Punkty z dystansu Tomczyka. Świetna dobitka Marksa. Akcja Chiaciga skuteczna

7. min - Trafia Tomczyk, w rewanżu z półdystansu Chiacig

8. min - Kolejna zbiórka w ataku łatwe punkty Chaciga

9. min - Celne wolne Adomaitisa

10. min - Layup Kościuka - przewaga gości maleje do 4 pkt i czas dla Sieny. Scarone trafia wolne

10. min - W rewanżu punkty Tomczyka. Tuż przed końcem dobija Chiacig i koniec I kwarty (17:23)

II kwarta

11. min - Skuteczny rzut Avlijasa, w rewanżu ponownie Chiacig

12. min - Blok Marksa na Chiacigu. Kontra Scarone (po stracie Zeptera) skuteczna

13. min - Ponownie łatwe punkty Włochów (tym razem Gorenc) i przewaga Sieny rosnie do 11 pkt

14. min - Punkty spod kosza Tomczyka

15. min - Z obrotu Wójcik, w odpowiedzi celne wolne Scarone

16. min - Ponownie trafia Wójcik

17. min - Pierwsze punkty Zielińskiego, w rewanżu Scarone trafia z półdystansu

18. min - Trafia Zieliński, po chwili spod kosza Wójcik i Zepter przegrywa tylko 3 punktami

19. min - Celne wolne Wójcika i błąd 24 sekund Sieny

20. min - Celne wolne Zielińskiego i Zepter prowadzi (36:35). Wolny Chiaciga, w rewanżu"3"Zielińskiego

20. min - Wolne Scarone i koniec II kwarty (39:38)

III kwarta

21. min - Gorenc otwiera II połowę, w rewanżu "3" Wójcika

22. min - Chiacig spod kosza i remis (42:42). Celne wolne Wójcika

23. min - Strata Sieny i akcja Zielińskiego skuteczna

24. min - "3" Wójcika, w rewanżu trafia Alberti

25. min - Ponownie za trzy trafia Wójcik i 7 pkt przewagi wrocławian

26. min - Akcja 2+1 Wójcika

27. min - Błąd 24 sekund Zeptera, ale po chwili trafia Tomczyk i przewaga rośnie do 10 pkt

28. min - 5 faul Marksa, Chiacig trafia wolnego

29. min - Kontra i "paka" Gorenca, w rewanżu "3" Zielińskiego

30. min - Tomczyk nieskuteczna "3", w rewanżu trafia Rowan i koniec III kwarty (62:56)

IV kwarta

31. min - Strata wrocławian, ale po chwili "3" Zielińskiego

32. min - W rewanżu "3" Evansa

33. min - Punkty Rowana

34. min - Złe akcje z obu stron w ataku

35. min - Celne wolne Tomczyka przerywają punktową szuszę

36. min - Wolne Wójcika zwiększają przewagę do 9 pkt. 5 faul Graya

37. min - Punkty spod kosz Chciaciga, w rewanżu Zieliński trafia

38. min - Wójcik trafia i 10 pkt przewagi Zeptera

39. min - "3" Wójcika i jest praktycznie po meczu

40. min - Wolny Miglinieksa, w rewanżu layup Rowana i koniec meczu (82:72)

Dowiedz się więcej na temat: faul | błąd | idea | Śląsk | Wrocław | wójcik