Zepter Idea Śląsk Wrocław - Maccabi Tel Awiw 62 : 85

Punkty: Zepter: Zieliński 17, Adomaitis 10, Wójcik 9, Jamison 8, Kościuk 8, Miglinieks 6, McNaull 4 Maccabi: McDonald 21, Parker 15, Sharp 15, Huffman 14, Henefeld 8, Burstein 4, Curcic 4, Shelef 2, Brisker 2

Zepter w meczu z mistrzem Izraela robił co mógł, ale nie za dużo mógł zdziałać. Ci, ktorzy liczyli, że w hali Ludowej koszykarze Zeptera Idei Śląska spiszą się równie dobrze jak dwa dni temu w Tel Awiwie, srodze się zawiedli. Wrocławianie grali słabo i pod każdym względem ustępowali drużynie gości. We wrocławskiej drużynie właściwie tylko kapitan Zeptera, Maciej Zieliński zademonstrował prawie jak zawsze wysoką formę. Wyraźny spadek

formy miał natomiast Adam Wójcik, szczególnie pieczołowicie pilnowany przez gości. W ostatniej kwarcie Wójcik doznał kontuzji i kulejąc zszedł z boiska.

Gospodarzy od czasu do czasu podrywał do walki Harold Jamison - dobry w zbiórkach pod koszem, słabszy w tym meczu w rzutach, słabo wykonujący rzuty wolne.

Maccabi zaprezentowało we Wrocławiu wszechstronną, dojrzałą, świetną technicznie koszykówkę. Goście skutecznie grali przede wszystkim w obronie, rzucali równie dobrze z obwodu, spod kosza jak i zza linii 6,25. Wrocławianie starali się dotrzymać im kroku, ale różnica klasy obu zespołów była bardzo wyraźna.

- Mecz został przegrany przez Zeptera tak wysoko przede wszystkim dzięki fatalnej skuteczności w obronie. Między defensywą Maccabi a Zeptera była różnica więcej niż klasy - powiedział były trener kadry polskich koszykarzy i były trener Śląska Wrocław, Andrzej Kuchar.

I kwarta

1. min - Nieskuteczny rzut McDonalda, w rewanżu dwa niecelne wolne Jamisona

2. min - Ponownie niecelnie goście. Strata Jamisona

3. min - Pierwsze punkty w meczu zdobywa McDonald, w odpowiedzi "3" Adomaitisa

4. min - Trafia Shelef, ale za trzy poprawia Miglinieks. "3" Parkera

5. min - Punkty Huffmana po pięknej asyście McDonalda

6. min - Parker trafia z półdystansu

7. min - Świetny manewr Huffmana po koszem, w rewanżu akcja Jamisona 2+1

8. min - "3" Sharpa. Dwa celne wolne Adomaitisa

9. min - Indywidualna akcja Parkera skuteczna, w odpowiedzi trafia Wójcik

10. min - Akcja Zielińskiego 2+1. "3" Sharpa, po chwili trafia znów ten gracz i koniec I kwarty (18:25)

II kwarta

11. min - Dwa faule w przeciągu kilkunastu sekund McNaulla (już 3 przew.)

12. min - Shelef zablokowany przez Zielińskiego. "3" Kościuka

13. min - Strata Wójcika i Parker trafia z kontry. Trafia Jamison

14. min - "3" Zielińskiego

15. min - Proste straty z obu stron. Celne wolne Sharpa i Zielińskiego

16. min - Punkty z półdystansu McDonalda. Akcja McNaulla skuteczna

17. min - Dwa niecelne wolne Jamisona

18. min - Błąd kroków Jamisona

19. min - Celne wolne Henefelda i 8 punktów przewagi Maccabi

20. min - Punkty spod kosza McNaulla, w rewanżu McDonald

20. min - Niecelne próby Briskera, McDonalda i koniec II kwarty (33:40)

III kwarta

21. min - Niecelny rzut Henefelda. Punkty Wójcika

22. min - "3" Adomaitisa, w rewanżu również "3" McDonalda

23. min - Trafia z ciężkiej pozycji Zieliński. Akcja Henefelda skuteczna

24. min - Dwa wolne Adomaitisa celne

25. min - Spod kosza trafia Huffman. Kroki Miglinieksa

26. min - "3" McDonalda, w rewanżu trafia Zieliński

27. min - Celne wolne Jamisona, niecelna '3" Kościuka

28. min - 3 celne wolne Zielińskiego, w rewanżu akcja Huffmana 2+1.

29. min - Celny wolny Bursteina

30. min - Celne wolne Wójcika. "3" McDonalda i koniec III kwarty (54:67)

IV kwarta

31. min - Punkty Henefelda

32. min - Strata Avlijasa i punkty z kontry zdobywa Parker

33. min - Strata Miglinieksa. Punkty Parkera. Dwa celne wolne Wójcika

34. min - Strata Jamisona. Faul w ataku Huffmana

35. min - Trafia Sharp

36. min - Niecleny rzut spod kosza McNaulla

37. min - "3" Bursteina, w rewanżu "3" Miglinieksa

38. min - Trochę błędów z obu stron

39. min - Wolne Curcicia celne. Trafia Kościuk

40. min - Celny wolny Jamisona. Tuż przed syreną trafia "3" Sharp i koniec meczu (62:85)

Dowiedz się więcej na temat: kościuk | Wrocław | SHARP | idea | Śląsk | wójcik | Tel Awiw