Zepter Idea Śląsk Wrocław - ASVEL Villeurbanne 70:74

Punty: Zepter Idea: McNaull 6, Zieliński 14, Adomaitis 10, Tomczyk 21, Avlijas 3, Wócik 16 ASVEL: Bilba 13, Long 24, Stevens 2, Paszutin 7, Sciarra 8, Pluvy 17, Frigout 3

Zaczęło się pomyślnie dla Zeptrera, bowiem już w 13 sekundzie pierwsze punkty w Suprolidze, w historii wrocławskiego klubu zdobył McNaul. W 2 min po skutecznej akcji Adomaitisa i celnym rzucie wolnym było już 5:2. Jeszcze chwilę później po celnym rzucie Zielińskiego było 9:6 dla mistrza Polski.

Wkrótce inicjatywę przejęli jednak gospodarze i za sprawą silnych Bilby, Longa i perfekcyjnych dogrania rozgrywającego Sciarry wyszli na prowadzenie 14:11. Dwie czyste pozycje z dystansu przestrzelone przez Zielińskiego i Adomaitisa spowodowały powiększenie przewagi gospodarzy. W odpowiedzi celnie trafiał Bilba. W 7 minucie przy stanie 16:11 dla gospodarzy trener Urlep poprosił o pierwszy w meczu czas. Aleksandar Avlijas, fot.: EPA

Niestety na nic zdała się reprymenda szkoleniowca, ponieważ gracze Zeptera nadal grali nieporadnie w ataku, a gospodarze konsekwentnie punktowali i wygrali pierwszą kwartę 26:16.

Na początku drugiej odsłony obraz gry niewiele się zmienił. Na szczęście dla polskiej ekipy zaczął trafiać Wójcik. Najpierw trafił mimo faulu z akcji, po chwili dorzucił punkt z linii rzutów wolnych. W następnej akcji ten sam zawodnik trafił za trzy i było już tylko 27:22. Tymczasem bardzo dobrą zmianę w drużynie francuskiej dał rezerwowy rozgrywający Pluvy i głównie za sprawą jego punktów przewaga gospodarzy osiągnęła 14-punktowe rozmiary (36-22) w 14 min. Brak na parkiecie Bilby i Longa wykorzystali pod koniec II kwarty wrocławianie zmniejszając przewagę do 6 punktów do czego w głównej mierze przyczynili się Adomaitis i Tomczyk, skutecznie trafiając zza linii 6,25 metra.

Po przerwie wrocławianie zagrali rozsądniej w ataku, a III kwarta to koncert skuteczności Dominika Tomczyka Najpierw skrzydłowy Zeptera dwa razy trafił za trzy i w 26 minucie mistrzowie Polski prowadzili 52-49. Niestety w następnej akcji na czwarte przewinienie zapracował Wójcik i musiał usiąść na ławce. Tymczasem jeszcze raz za linii 6.25 metra trafił Zieliński i ekipa z Wrocławia prowadziła 57-53. Wynik po trzech kwartach (57-55 dla Zeptera) ustalił celnym rzutem Long. Ostatnia odsłona znów zaczęła się niepomyślnie dla Zeptera. Oto już w pierwsze minucie finałowej odsłony 4. i 5. przewinieni popełnił McNaul i musiał opuścić parkiet. Na domiar złego w następnej akcji gospodarze trafili za trzy w ostatniej sekundzie przewidzianej na ich akcję. Wprawdzie tym samy odpowiedział Wójcik, ale zza linii 6,25 ponownie trafił Siarra. Sygnał do decydującego zrywu gospodarzy dali znakomici w przekroju całego meczu Bilba i Long, którzy dwójkowymi akcjami dwukrotnie rozmontowali defensywę Zeptera. Tymczasem kilka nieprzemyślanych akcji i nieskutecznych rzutów gości, spowodowały, iż ostatnie punkty meczu Zieliński zniwelowały tylko rozmiary porażki Zeptera do czterech punktów (74-70).

Minuta po minucie

I kwarta

3 min. - po akcjach McNaull'a i Adomajtisa Zepter prowadzi 5:2

4 min. - kolejna wyśmienita akcja McNaull'a zakończona wsadem piłki do kosza

6 min. - po akcji Zielińskiego Zepter Idea prowadzi

8 min. - trzeci niecelny rzut za trzy Adojmatisa

9 min. - kolejne błędy w ataku wrocławskiego zespołu i rosnąca przewaga Asvelu

10 min. - celny rzut Avlijasa za trzy, dwa rzuty wolne Sciarry po faulu Bigusa

II kwarta

11 min. - dobra akcja Wócika, rzut za dwa i później jeden punkt z wolnego

11 min. - rzut za trzy Wójcika

12 min. - 5 punktów Pluvy'ego i strata Kościuka

12 min. - wsad Longa

14 min. - dwa celne rzuty wolne Pluvy'ego i niecelny rzut za trzy Wójcika

15 min. - dwa celne rzuty wolne Wójcika

16 min. - rzut za trzy Tomczyka

17 min. - za trzy trafia Sciarra i zaraz potem odpowiada tym samym Adomajtis

18 min. - wrocławianie poukładali grę w obronie

19 min. - rzut za trzy Tomczyka i blok w obronie McNaull'a

III kwarta

21 min. - akcja Tomczyka za dwa punkty i jeszcze raz za dwa

22. min. - Zieliński doprowadza do remisu 44:44, zespół gra o wiele lepiej

23 min. - rzut za trzy Tomczyka. Zepter lepiej zbiera pod własnym koszem

24 min. - kolejny (już czwarty) rzut Tomczyka za trzy

25 min. - czwarty faul Wójcika, który siada na ławce

26 min. - dwa punkty McNaull'a i rzut za trzy Zielińskiego

28 min. - Zepter dobrze gra w obronie i rywale nie mogą zdobyć punktów z gry

30 min. - w ostatniej sekundzie niecelny rzut Avlijasa zza linii 6,25

IV kwarta

31 min. - czwarty faul McNaulla

32 min. - piąty faul McNaulla, który kończe grę

33 min. - Wójcik trafia za trzy

34 min. - szereg niecelnych rzutów, brak pomysłu na akcje i trener Urlep bierze czas

35 min. - Tomczyk trafia za trzy

36 min. - Zepter gra teraz bardzo nieskutecznie i bez wiary w zwycięstwo

38 min. - Wójcik wymusza faul i będzie rzucał. Pierwszy celny i drugi też

39 min. - Zieliński trafia za trzy. Przechwyt Zeptera i zaraz strata. Wócik nie trafia za trzy

40 min. - piąty faul Miglinieksa, który kończy grę