Zepter Idea Śląsk - Maccabi Raanana 95 : 68

Punkty: Zepter: Zieliński 30, Wójcik 15, Adomaitis 10, Tomczyk 9, Cielebąk 8, Jamison 6, Miglinieks 6, Kościuk 6, Avlijas 3, Bajer 2, Zwolak 0 Maccabi: Stanojevic 16, Salters 11, Kantor 10, Cohen 9, Goodes 8, Ichaki 7, McCarty 3, Savanovic 3, Green 1

Jak zwykle świetnie rozpoczął skrzydłowy Adam Wójcik, który w dwóch pierwszych akcjach zdobył 5 punktów i zablokował rywala. Za moment trafił Harold Jamison, w z kontry o tablicę trafił także Maciej Zieliński i Zepter prowadził 9:0. Trener Maccabi, Sharon Drucker musiał wziąć czas.

Jamison podwyższył na 11:0, ale za chwilę sfaulował rywala daleko od własnego kosza. Kolejna kontra, tym razem wsad Wójcika i w 3. minucie miejscowi prowadzili 13:0. I jeszcze raz Wójcik - 15:0. Rywale wobec zagęszczonej obrony Zeptera byli bezradni. Wreszcie Jesse Salters wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych (15:1).

Na boisku za Wójcika pojawił się Dominik Tomczyk i od razu trafił do kosza rywali, a Rajmond Miglinieks dołożył punkty rzutem z dystansu (22:3).

Gdy po raz drugi trener Maccabi poprosił o czas, było już 24:5, a Zepter trafiał z gry ze skutecznością 91 procent. Goście zaś nie trafiali nawet z wolnych. A Dominik Tomczyk trafił z dystansu (29:5). Słowa trenera Druckera trafiły w próżnię... Najwyżej wrocławinaie prowadzili w 10. minucie po akcji Zielińskiego. Tę kwartę Zepter wygrał 31:5, deklasując wręcz rywali.

Zaraz na początku drugiej kwarty swój 11 już punkt zdobył z kontry Wójcik (33:5). Dainius Adomaitis poprawił wynik rzutem z dystansu (36:5). Dopiero wtedy pierwsze punkty z gry zdobył center gości, Jovo Stanojevic. Na chwile jednak zmienił wynik, bo Robert Kościuk bezlitośnie trafił z półdystansu (38:12).

Niestety, wrocławianie gorzej w tej kwarcie bronili i przeciwnikom łatwiej było o punkty. Zwłaszcza dotyczyło to Gaya Kantora, który jednak, jak i Salters, miał już na koncie 3 faule.

Po rzucie z dystansu Saltersa Zepter wygrywał 41:17, grając z 83-procentową skutecznością rzutów z gry.

Końcówka tej kwarty znowu należała jednak do polskiego zespołu. Jamison trafił nawet jeden wolny (51:21). Po wsadzie i własnym przechwycie, chwilę wcześniej, Zieliński zaliczył już 14 punkt. Po tej kwarcie wrocławianie prowadzili 55:23.

Po przerwie do głosu, na moment, doszli rywale. Trafił za 2 pkt i z dystansu Salters i Maccabi odrobiło nieco strat. Jednak za chwilę sytuacja wróciła do normy i wrocławianie lepiej bronili. Nadal też trafiali w ataku (64:31). Punkty zdobywał Zieliński (21 "oczek"), a Adomaitis trafił z dystansu (68:34). Jego wyczyn powtórzył w kolejnej akcji Zieliński (71:34). Obrońca Zeptera miał na koncie 30 punktów, w tym 14 zdobytych w trzeciej kwarcie (6 celnych z 6 rzutów z gry). Zepter prowadził 83:42.

W ostatniej kwarcie trener Andrej Urlep wpuścił rezerwowych (najlepsi już odpoczywali), którzy szybko przegrywali 0:10 i Słoweniec musiał wziąć czas. Niestety, rywale prowadzili w tej kwarcie 15:0! Wrocławianie tym razem byli bezradni.

Wreszcie punkty w efektowny sposób zdobył Tomasz Cielebąk (85:57). Za chwilę Aleksandar Awlijas dodał punkty rzutem z dystansu (88:57).

Trener Urlep nie rezygnował jednak z rezerwowych. Ba, wprowadził nawet Artura Bajera i Sebastiana Zwolaka.

Bajer zdobył nawet efektownym rzutem zza kosza pierwsze punkty w Suprolidze. Zepter wygrał 95:68

I kwarta

1. min - Pierwsze punkty w meczu zdobywa Wójcik, po chwili ten sam zawodnik 2+1

2. min - Jamison trafia półhakiem, a Zieliński z półdystansu i czas dla gości (9:0)

3. min - Szybkie ataki wrocławain kończą Jamison i Wójcik (13:0)

4. min - Goście mają wielkie problemy z zagęszczoną pod koszem obroną Zeptera

5. min - Pierwszy punkt dla gości - wolny Salters

6. min - Tomczyk po pojawieniu się na parkiecie trafia indywidualną akcję. "3" Miglinieksa

7. min - Punkty Zielińskiego po indywidualnej akcji

8. min - Drugi czas dla Maccabi

9. min - Celne wolne Kościuka, a Tomczyk trafia "3" po ładnej akcji w ataku

10. min - Punkty Zielińskiego i koniec I kwarty (31:5)

II kwarta

11. min - Rzut Wójcika i "3" Adomaitisa otwierają kwartę

12. min - Celny rzut Kościuka, w rewanżu trafia Kantor

13. min - Z wolnych nie trafia Stanojevic

14. min - Adomaistis z półdystansu, w odpowiedzi "3" Saltersa

15. min - Celne wolne Wójcika

16. min - "3" Miglinieksa, po chwili kontrę kończy Wójcik

17. min - Kosze wymienili Zieliński i Stanojevic

18. min - Jamison w końcu trafia wolnego

19. min - 4 punkty z rzędu zdobywa Zieliński

20. min - Zieliński nie trafia za trzy i koniec I połowy (55:23)

III kwarta

21. min - 2+1 Stanojevic, w odpowiedzi Zieliński

22. min - "3" Saltersa, w rewanżu punkty Zielińskiego

23. min - Adomaitis kończy skutecznie kontrę

24. min - Zieliński trafia dwa wolne

25. min - "3" Goodesa, w rewanżu "3" Adomaitisa

26. min - Kolejna "3" wrocławian - Zieliński

27. min - Celnt rzut spod kosza Cielebąka i czas dla gości

28. min - Zieliński trafia spod kosza, w rewanżu Stanojevic 2+1

29. min - "Paka" Tomczyka

30. min - Kolejne 4 punkty z rzędu Zielińskiego i koniec III kwarty (83:42)

IV kwarta

31. min - Stanojevic otwiera wsadem ostatnią kwartę. Strata Kościuka

32. min - "3" Savanovicia - pierwsze punkty gracza w meczu

33. min - Kolena strata wrocławian, a Ichaki trafia za trzy. Czas dla Zeptera

34. min - Podkoszowa akcja Goodesa 2+1. Po kolejnym błędzie Zeptera punkty Stanojevica

35. min - Wsad Cielebąka przerywa punktową suszę Polaków. po chwili "3" Avlijasa

36. min - Kolejny błąd wrocławian i punkty Ichaki z kontry

37. min - Szósty punkt w meczu Cielebąka, w rewanżu Cohen 2+1

38. min - Kantor nie trafia '3", a Bajer nie trafia obu wolnych

39. min - Efektowe podkoszowe punkty Bajera

40. min - Wolne Goodesa celne, w odpowiedzi wsad Cielebąka

Koniec meczu ! (95:68)

Dowiedz się więcej na temat: kościuk | Kantor | idea | Śląsk | wójcik