Zepter Idea pokonał Montepaschi Siena

Zepter Idea Śląsk Wrocław pokonał Montepaschi Siena 82:72 (17:23, 22:15, 23:18, 20:16) w 14. kolejce Suproligi, czym zwiększył swoje szanse na zajęcie miejsca w pierwszej "6" grupy A. Wrocławianie osłabieni brakiem Joe McNaulla pokonali siódmą drużynę włoskiej Lega A Basket, przerywając serię trzech porażek z rzędu.

Koszykarze mistrza Polski grali dobrze od końcówki II kwarty. Wcześniej w 13. minucie spotkania goście prowadzili nawet 11 punktami, wykorzystując świetną dyspozycje podkoszową centra Roberto Chiaciga.

Później jednak wrocławianie prowadzeni przez grającego świetny mecz Wójcika (32 pkt, 4/5 za trzy) opanowali sytuację na parkiecie i po raz drugi w tych rozgrywkach pokonali zespół Montepaschi Siena (we Włoszech Zepter wygrał 83:74).