Żeglarstwo: Kusznierewicz piąty

Po dniu przerwy, spowodowanej załamaniem pogody, do rywalizacji powrócili żeglarze w klasie Finn. W siódmym wyścigu, z przewidzianych jedenastu, Mateusz Kusznierewicz przypłynął na metę dopiero na 12. miejscu i w klasyfikacji generalnej spadł z trzeciego na piąte miejsce.

Na prowadzeniu umocnił się ubiegłoroczny mistrz Europy, Brytyjczyk Iain Percy, który zwyciężył w siódmym wyścigu. Kusznierewicz traci już do Brytyjczyka 20 punktów. Na dziś planowane były jeszcze trzy kolejne wyścigi, jednak z powodu złej pogody przeniesione je na jutro.

Reklama

Wszyscy najgroźniejsi konkurenci Polaka uplasowali się na czołowych pozycjach. Za Percym metę minęli Chorwat Karlo Kuret, Włoch Luca Devoti, Szwed Frederik Loof, któremu w Sydney kibicuje król tego kraju, Belg Sebastien Godefroid i Francuz Xavier Rohart.

Do końca regat w klasie Finn już niedaleko. Dwa dni i teoretycznie pozostały tylko 4 wyścigi. Warunki atmosferyczne mogą jednak - tak jak w czwartek - zmniejszyć liczbę wyścigów. Taka sytuacja byłaby wyjątkowo niekorzystna dla Kusznierewicza.

Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Kusznierewicz | żeglarstwo | Kusznierewicz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje