Zarate zostanie w Lazio

Argentyńczyk Mauro Zarate podpisał kontrakt z Lazio Rzym. Umowa obowiązuje do 30 czerwca 2014. Teraz prezesowi Claudio Lotito pozostaję się dogadać, z macierzystym klubem piłkarza Al -Sadd z Kataru.

- Nie wybieram się negocjować osobiście - mówi prezes Lazio Claudio Lotito. - Propozycja i gwarancję zakupu zawodnika zostanie złożona faksem. Liczymy na definitywne zamknięcie sprawy w najbliższych dniach. Problem, to rozbieżności w cenie. My chcemy mówić tylko o kwotach realnych, które oscylują w granicach 16 milionów euro, działacze z Kataru wycenili Mauro na dwukrotnie wyższą sumę. Jeżeli spór, będzie trwał nadal nie wykluczam, że sprawą zajmie się trybunał arbitrażowy przy FIFA.

Reklama

22-letni napastnik urodzony w Buenos Aires, w czerwcu 2007 roku trafił do katarskiego Al - Sadd za kwotę 20 milionów dolarów. W styczniu 2008 roku trafił na wypożyczenie do angielskiego Birmingham City. Pół roku później na tej samej zasadzie, jak do angielskiej jedenastki Zarate trafił do rzymskiego Lazio. Teraz biancocelesti są zdecydowani na transfer definitywny. Sergio Zarate, brat i zarazem agent piłkarza po rozmowach w Rzymie stwierdzi - Wszystko jest w porządku, jeżeli tylko prezes Calaudio Lotito dotrzyma słowa to Mauro zostaje w Lazio.

RG

Dowiedz się więcej na temat: Mauro | Lazio Rzym

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama