Zapasy: Garmulewicz w półfinale!

Marek Garmulewicz będzie walczył o olimpijski medal w zapasach w stylu wolnym! W swym ostatnim grupowym pojedynku w kategorii wagowej do 97 kg Polak w ostatnich sekundach dogrywki pokonał 3:2 Białorusina Aleksandra Szemarowa.

Garmulewicz, który ratuje w Sydney honor polskich sportów walki, przegrywał jeszcze na 3 sekundy przed zakończeniem dogrywki 1:2. Oba punkty Białorusin zdobył w regulaminowym czasie za udane obejścia i sprowadzenie Polaka do parteru. Ponieważ po sześciu minutach walki żaden z zawodników nie miał trzech punktów przewagi, sędziowie zarządzili dogrywkę.

Na kilkanaście sekund przed końcem walki Garmulewicz zdobył punkt za sprowadzenie Białorusina do parteru, a w ósmej minucie i 57. sekundzie polski zapaśnik wykorzystał przymusowy parter rywala i desperackim atakiem przetoczył Szemarowa, za co sędziowie przyznali mu 2 punkty. Po naradzie z sędziami stolikowymi i obejrzeniu zapisu akcji Garmulewicza sędzia na macie ogłosił zwycięstwo Polaka, unosząc w górę jego rękę.

Dowiedz się więcej na temat: zapasy