Zapaśnicze MŚ klasyków: Dalekie lokaty Polaków

Dawid Ersetic (Unia Racibórz) spisał się najlepiej z trójki Polaków, którzy walczyli w pierwszym dniu zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym w Stambule. W gronie 37 zawodników został sklasyfikowany na 24. miejscu w kategorii wagowej do 55 kg.

Damian Fedorowicz (Agros Żary) był 37. w kategorii 96 kg, a Mateusz Wanke (Unia Racibórz) 49. w wadze 66 kg.

Reklama

Polacy stoczyli cztery walki i wszystkie przegrali. Debiutujący w mistrzostwach świata Wanke w pojedynku w 1/16 finału przegrał z późniejszym finalistą Irańczykiem Saiedem Moradem Abdvalim 0:3, a w repesażach z Niemcem Frankiem Stablerem 0:3.

Ersetica pokonał Estończyk Anar Zeinalov 3:1, a Fedorowicza Chińczyk Ningchao Zhai 3:0.

Awans do turnieju olimpijskiego Londyn 2012 roku uzyskają zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-5 (w sumie sześciu). Zapaśnicy, którzy przegrają walki o brązowy medal zajmą piąte miejsce.

We wtorek, w drugim dniu mistrzostw świata do rywalizacji przystąpi czwórka podopiecznych trenerów Ryszarda Wolnego i Włodzimierza Zawadzkiego: Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy) - 60 kg, Jakub Tim (Sobieski Poznań) - 74, Damian Janikowski - 84 oraz Łukasz Banak - 120 kg (obaj Śląsk Wrocław).

Wyniki walk o medale:

waga 55 kg (startowało 37 zawodników)

----------

o złoty

Rowszan Bajramow (Azerbejdżan) - Elbek Tażyjeł (Białoruś) 3:0

o brązowe

Shujin Li (Chiny) - Peter Modos (Wegry) 4:0 (przewaga punktowa 13:0) Bekchtar Mankijew (Rosja) - Won-Chol Yun (KRL-D) 3:1

Klasyfikacja:

1. Rowszan Bajramow (Azerbejdżan)

2. Elbek Tażyjeł (Białoruś)

3. Shujin Li (Chiny)

Bekchtar Mankijew (Rosja)

5. Peter Modsos (Węgry)

Won-Chol Yun (KRL-D)

...

24. Dawid Ersetic (Polska)

waga 66 kg (startowało 52 zawodników)

----------

o złoty

Saied Morad Abdvali (Iran) - Manuczar Czadaja (Gruzja) 3:0

o brązowe

Hyeon-Woo Kim (Korea Płd.) - Frank Stabler (Niemcy) 3:0 Pedro Isaac Mulens Herrera (Kuba) - Justin Dashaun Lester (USA) 3:0

Klasyfikacja:

1. Saied Morad Abdvali (Iran)

2. Manuczar Cchadaja (Gruzja)

3. Hyeon-Woo Kim (Korea Płd.)

Pedro Isaac Mulens Herrera (Kuba)

5. Frank Stabler (Niemcy)

Justin Dashaun Lester (USA)

...

49. Mateusz Wanke (Polska)

waga 96 kg (startowało 44 zawodników)

----------

o złoty

Elis Guri (Bułgaria) - Jimmy Alexander Lidberg (Szwecja) 3:1

o brązowe

Cenk Ildem (Turcja) - Cimafiej Dzeiniczenka (Białoruś) 3:0

Rustam Totrow (Rosja) - Mohammed Ibrahim Abdelfatah (Egipt) 3:1

Klasyfikacja:

1. Elis Guri (Bułgaria)

2. Jimmy Alexander Lidberg (Szwecja)

3. Cenk Ildem (Turcja)

Rustam Totrow (Rosja)

5. Cimafiej Dzeiniczenka (Białoruś)

Mohammed Ibrahim Abdelfatah (Egipt)

...

37.Damian Fedorowicz (Polska)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Unia Racibórz | zapasy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama