Za 9 dni Saleta broni tytułu

Już za 9 dni (12 października) w niemieckim Schwerinie Przemysław Saleta bronić będzie tytułu zawodowego mistrza Europy w boksie w wadze ciężkiej.

Rywalem 34-letniego Polaka będzie o sześć lat młodszy reprezentant Turcji Sinan Samil San.

Reklama

- Przede wszystkim jest zdeterminowany, bo tak jak dla mnie w lipcu, ta teraz dla niego obecnie jest to szansa na wygranie pierwszego tytułu mistrza Europy w wadze ciężkiej dla Turcji - ocenił rywala nasz bokser. - Wiem więc, że on się nie podda i nie zrezygnuje. Oglądałem jego dwie walki, nawet po knockdownie po prostu cały czas zadaje ciosy, prze do przodu.

Saleta, który mistrzowski pas wywalczył 20 lipca po pojedynku z Niemcem Luana Krasniga w Dortmund, przez ostatnie 5 tygodni starannie przygotowywał się do walki. - W środę i dzisiaj stoczyłem ostatnie sparingi i szczerze mówiąc te pięć tygodni mocno czuje w kościach - tłumaczył Saleta. - Jestem dosyć zmęczony, potrzebuje trochę świeżości, trochę odpoczynku od boksu. We wtorek wyjeżdżam do Schwerinu i tak po prostu będę się relaksował, a treningiem będzie takie rozruszanie się.

Zdobyty przez Saletę pas zawodowego mistrza Europy w wadze ciężkiej jest największym dotychczas osiągnięciem naszego boksera w tej kategorii.

Posłuchaj co Przemek Saleta powiedział swoim rywalu oraz o tym jak spędzi tydzień przed walką

Zobacz także fragment treningu naszego boksera - 1,37 MB

INTERIA.PL/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Saleta

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje