Wysoka porażka Jordana

Washington Wizards z Michealem Jordanem w składzie ponieśli wysoką wyjazdową porażkę z Detroit Pistons 66:86.

"Czarodziejom" nie pomogła gra Jordana, który zgodnie z wczęśniejszymi zapowiedziami występował na parkiecie już 23 minuty. Po sławnym koszykarzu widać jednak przerwę spowodowaną kontuzją: trafił tylko 5 na 14 rzutów za 2 punkty, trzykrotnie bezskutecznie próbował trafić zza lini 7 metrów i 24 centymetrów, do tego zanotował 3 straty. Pomimo tego Jordan z 14 punktami został najleszym strzelcem swojego zespołu.

Gospodarze odnieśli siódme kolejne zwycięstwo w meczach z cyklu preseason (ani razu nie schodzili z parkietów pokonani). Najskuteczniejszym zawodnikiem został z 15 punktami - występujący przeciwko swoim byłym kolegom (został wymieniony za Jerry'ego Stackhouse'a, który dla Wizards zdobył 11 "oczek") - Richard Hamilton. W obronie "Tłoków" bardzo dobrze spisywał się Ben Wallace, który zanotował 11 zbiórek i blok.