Wyniki siódmego dnia ME

Prezentujemy wyniki finałów siódmego dnia pływackich mistrzostw Europy w Eindhoven.

Kobiety:

Reklama

50 m st. dowolnym

1. Marleen Veldhuis (Holandia) 24,09 - rek. świata

2. Hinkelien Schreuder (Holandia) 24,59

3. Therese Alshammar (Szwecja) 24,71

4. Malia Metella (Francja) 24,93

5. Anna-Karin Kammerling (Szwecja) 25,23

6. Alexandra Gerasimenia (Białoruś) 25,33

7. Switlana Chachlowa (Białoruś) 25,41

8. Hanna-Maria Seppaalaa (Finlandia)25,44

50 m st. klasycznym

1. Janne Schaefer (Niemcy) 31,08

2. Julia Jefimowa (Rosja) 31,41

3. Mirna Jukic (Austria) 31,59

4. Kerstin Vogel (Niemcy) 31,72

5. Hanna Westrin (Szwecja) 31,73

6. Moniek Nijhuis (Holandia) 32,14

7. Switlana Bondarenko (Ukraina) 32,35

8. Jelena Bogomasowa (Rosja) 32,46

200 m st. motylkowym

1. Aurore Mongel (Francja) 2.06,59

2. Emese Kovacs (Węgry) 2.06,71

3. Mireia Belmonte (Hiszpania) 2.09,32

4. Jana Martinowa (Rosja) 2.09,52

5. Petra Granlund (Szwecja) 2.10,57

6. Zsuzsanna Jakabos (Węgry) 2.11,03

7. Caterina Giacchetti (Włochy) 2.11,37

8. Magali Rousseau (Francja) 2.12,53

400 m st. dowolnym

1. Federica Pellegrini (Włochy) 4.01,53 - rek. świata

2. Coralie Balmy (Francja) 4.04,15

3. Camelia Potec (Rumunia) 4.05,62

4. Alessia Filippi (Włochy) 4.09,12

5. Erika Villaecija (Hiszpania) 4.09,88

6. Gabriella Fagundez (Szwecja) 4.10,20

7. Lotte Friis (Dania) 4.10,38

8. Flavia Rigamonti (Szwajcaria) 4.12,67

sztafeta 4 x 100 m st. zmiennym

1. W. Brytania 3.59,33 - rek. Europy(Elizabeth Simmonds, Kate Haywood, Jemma Lowe, Francesca Halsall)

2. Rosja 4.00,47 (Anastazja Zujewa, Julia Jefimowa, Natalia Sutjagina, Daria Beljakina)

3. Holandia 4.04,41 (Hinkelien Schreuder, Jolijn van Valkengoed, Inge Dekker, Marleen Veldhuis)

4. Szwecja 4.05,19

5. Ukraina 4.05,72

6. Hiszpania 4.05,98

7. Węgry 4.06,86

8. Belgia 4.07,54

mężczyźni:

50 m st. dowolnym

1. Alain Bernard (Francja) 21,66

2. Duje Draganja (Chorwacja) 22,00

3. Stefan Nystrand (Szwecja) 22,16

4. Bartosz Kizierowski (Polska) 22,27

5. Javier Noriega (Hiszpania) 22,28

6. Robert Lijesen (Holandia) 22,42

7. Sergiej Fiesikow (Rosja) 22,70

8. Andriej Greszczin (Rosja) 22,75

400 m st. zmiennym

1. Laszlo Cseh (Węgry) 4.09,59 - rek. Europy

2. Ioannis Drimonakos (Grecja) 4.14,72

3. Luca Marin (Włochy) 4.16,69

4. Dinko Jukic (Austria) 4.17,24

5. Alessio Boggiatto (Włochy) 4.17,33

6. Pierre Henri (Francja) 4.17,80

7. Gergo Kis (Węgry) 4.18,36

8. Vasilios Demetis (Grecja) 4.23,04

sztafeta 4 x 100 m st. zmiennym

1. Rosja 3.34,25 - rek. Europy (Arkadij Wiaszczanin, Grigorij Falko, Jewgenij Koroszczkin, Andriej Greszczin)

2. Chorwacja 3.36,32 (Gordan Kozulj, Vanja Rogulj, Mario Todorovic, Duje Draganja)

3. Szwecja 3.36,85 (Simon Sjoedin, Jonas Andersson, Lars Froelander, Stefan Nystrand)

4. Holandia 3.37,00

5. Włochy 3.37,54

6. Ukraina 3.37,81

7. W. Brytania 3.38,40

8. Hiszpania 3.40,01

skoki do wody wieża - 10 m:

1. Thomas Daley (W. Brytania) 491,95 pkt

2. Sascha Klein (Niemcy) 487,60

3. Francesco Dell'Uomo (Włochy) 481,30

4. Anton Sacharow (Ukraina) 473,75

5. Patrick Hausding (Niemcy) 464,95

6. Konstantin Miliajew (Ukraina) 437,20

7. Wadim Kaptur (Białoruś) 434,10

8. Aleksander Warłamow (Białoruś) 426,75

..

18. Kamil Gackowski (Polska)

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wielka Brytania | Białoruś | Niemcy | Ukraina | Węgry | Hiszpania | Holandia | Francja | Włochy | Szwecja

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje