Wyjątkowy mecz Podolskiego

Być może szczególnego występu doczeka się w przyszły weekend piłkarz Bayernu Monachium Lucas Podolski. Bayern będzie w sobotę podejmował FC Koeln, w którym to urodzony w Polsce zawodnik występował przed przyjazdem do Monachium i gdzie po obecnym sezonie powróci.

Podolski przegrywa rywalizację o miejsce w ataku Bayernu z Włochem Lucą Tonim oraz Miroslavem Klose, ale ma szansę zagrać w sobotnim meczu za sprawą kontuzji tego pierwszego. Zdaje sobie sprawę, że będzie w centrum zainteresowania, ale uważa, że sentymenty w tym przypadku należy odłożyć na bok.

Reklama

"Jestem szczęśliwy z powrotu do Kolonii, ale do końca sezonu jestem skoncentrowany na grze dla Bayernu" - powiedział 24-letni piłkarz.

Podolski trafił do zespołu mistrza Niemiec po mistrzostwach świata w 2006 roku, gdzie został wybrany najlepszym młodym zawodnikiem turnieju. W Bayernie jednak zarówno u poprzedniego szkoleniowca Felixa Magatha, jak i obecnego Jurgena Klinsmanna, nie ma wysokich notowań.

Do tej pory w 58 ligowych występach zdobył dla monachijskiego zespołu 12 bramek. Od 1 lipca 2009 r będzie zawodnikiem FC Koeln.

Bayern zajmuje 4. miejsce w tabeli Bundesligi, natomiast zespół z Kolonii - 11

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: zawodnik | Monachium | podolski | mecz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama