Wygrali bez lidera

Brak kontuzjowanego Sidneya Crosby'ego nie przeszkodził Pittsburgh Penguins pokonać jedną z najlepszych drużyn obecnego sezonu New Jersey Devils (4:2) i to na jej własnym lodzie.

Bohaterem został Ryan Malone, który przy stanie 2:2 wykorzystał asysty Petra Sykory i strzelił dwa gole. Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodarzy. W 9. minucie "Diabły" objęły prowadzenie wykorzystując okres gry w liczebnej przewadze (za atak wysokim kijem na ławce kar siedział Jordan Staal).

Tuż po rozpoczęciu II tercji młodszy brat MVP tegorocznego meczu gwiazd - Erica Staala, odkupił winy, strzelając wyrównującą bramkę. Gdy w 34. minucie gola dla gospodarzy zdobył Michael Rupp, wydawało się, że sytuacja wraca do normy, tymczasem odpowiedź rywali była bardzo szybka, a później dwa trafienia Malone'a przesądziły sprawę. Dzięki zwycięstwie "Pingwiny" przeskoczyły rywali w tabeli Atlantic Division.

Po bardzo zaciętym meczu hokeiści Philadelphia Flyers pokonali Los Angeles Kings 3:2. Zwycięską bramkę strzelił 29 sekund przed końcem dogrywki Scott Hartnell. Zespołowi z "Miasta Aniołów" nie udało się przełamać fatalnej passy w Filadelfii, gdzie nie wygrali od 23 marca 2000 roku.

Wyniki wtorkowych spotkań i tabele hokejowej ligi NHL:

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 2:4

Philadelphia Flyers - Los Angeles Kings 3:2 (po dogrywce)

Vancouver Canucks - Dallas Stars 3:4

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Jersey | Pittsburgh Penguins | Pittsburgh | New Jersey