WTA Sopot: Triumf Torrens-Valero

Cristina Torrens-Valero wygrała turniej tenisistek Idea Prokom Open w Sopocie (z pulą nagród 180 tys. Dol.). W finale pokonała swoją rodaczkę Galę Leon-Garcię 6-2, 6-2. Mecz trwał 83 minuty.

Dla Hiszpanki był to drugi wygrany turniej z cyklu WTA w karierze. Polska jest dla niej szczęśliwa, bowiem także tutaj (w Warszawie 1999 roku) odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. W pojedynku zdominowanym w wymiany z głębi kortu zdecydowanie lepsza okazała się Torrens-Valero. Urodzona w Pampulunie Hiszpanka zaczęła pojedynek znacznie lepiej od swej rodaczki. Popełniała mniej błędów, a dobry serwis zapewniał jej sporo wygranych piłek. Natomiast Leon-Garcia miała problemy z trafieniem pierwszego serwisu i popełniała dużo niewymuszonych błędów. Torrens-Valero trzykrotnie przełamała rywalkę (tylko jeden rebreak), wygrywając seta 6-2.

Drugi set bez większej historii. Na wciąż popełniającą wiele Leon Garcię wystarczyła solidna postawa Torrens-Valero, która tracąc dwa gemy (przy stanie 5-0) wygrała gem, set i mecz.

Torrens-Valero, która do tej pory zarobiła na korcie do tej 634 tysiące dolarów wzbogaciła swoje konto o 27 tysięcy

- Nie spodziewałam się tak dużej przewagi, ale myślę że wynik nie odzwierciedla do końca tego co się działo się na korcie - powiedziała uszczęśliwiona zwyciężczyni.

- To zwycięstwo może być przełomowe w mojej karierze. Udowadnia, że mogę wygrywać turnieje - dodała

- Ona grała tak dobrze, a ja byłam po poprzednich pojedynkach trochę zmęczona - stwierdziła Leon -Garcia, która przegrała finał w Sopocie po raz drugi z rzędu.