WTA Championships: Radwańska z Wozniacki na początek

Agnieszka Radwańska od meczu z liderką rankingu tenisistek Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, rozpocznie we wtorek po południu występ w kończącym sezon turnieju - WTA Championships (pula nagród 4,9 mln dolarów) w Stambule.

INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo z tego meczu. Początek około 18

Reklama

Będzie to ich szósty pojedynek; dotychczas krakowiance udało się pokonać przyjaciółkę tylko raz w lipcu 2007 roku w Sztokholmie. Rok później w tej samej imprezie przegrała, podobnie jak w 2010 roku w Indian Wells i Tokio (skreczowała przez kontuzję stopy), a także w maju w Stuttgarcie.

- Caroline jest niewygodną przeciwniczką; gra bardzo solidny tenis i mocno uderza każdą piłkę. Owszem, czasem słyszy się krytykę, że jest numerem jeden na świecie, choć nie wygrała jeszcze turnieju w Wielkim Szlemie, ale przecież nieprzypadkowo jest liderką rankingu - uważa Radwańska.

- Przez cały sezon gra równo, sporo meczów wygrywa, no i kilka turniejów. Przecież tych punktów, które ma na koncie nie ukradła, ani nikt jej nie dał w prezencie. Sama je wywalczyła na korcie i dlatego wciąż jest jedynką, no i pozostanie nią na koniec sezonu, niezależnie od wyników jakie uzyska w Stambule. Na pewno nie będzie łatwo, bo trudno opracować jakąś specjalną taktykę przeciwko tak mocnej i regularnie grającej rywalce - wspomniała.

Zanim na kort w stambulskiej Sinan Erdem Arena wyjdą Radwańska i Wozniacki, spotkają się ich rywalki w Grupie Czerwonej - Czeszka Petra Kvitova i Rosjanka Wiera Zwonariewa. Mecze te będzie transmitował Eurosport.

Bilans meczów: Radwańska - Wozniacki 1-4

2007 Sztokholm (kort twardy, 1/4 finału) Radwańska 6:4, 6:1

2008 Sztokholm (kort twardy, 1/2 finału) Wozniacki 6:4, 6:1

2010 Indian Wells (kort twardy, 1/2 finału) Wozniacki 6:2, 6:3

2010 Tokio (kort twardy, 1/4 finału) Wozniacki 5:0 - krecz Radwańskiej

2011 Stuttgart (kort ziemny, 1/2 finału) Wozniacki 7:5, 6:3

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: radwanska | Agnieszka Radwańska | tenis | wozniacki

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama